اپلیکیشن
در حال خواندن
احتمال اضافه شدن لایک در آپدیت بعدی واتس‌اپ
0

احتمال اضافه شدن لایک در آپدیت بعدی واتس‌اپ

توسط رضا اسکندری۱۷ تیر ۱۳۹۴

طبق گزارش‌های رسیده از سمت بعضی آزمایش کننده‌های نسخه‌ی بتای بعدی برنامه پیام رسان واتس‌اپ، کاربران این برنامه در بروزرسانی بعدی شاهد چند ویژگی جدید خواهند بود. این قابلیت‌ها ممکن است شامل دکمه پسندیدن یا «لایک» و دکمه‌ای برای علامت زدن پیغام‌های خوانده شده، به عنوان «خوانده نشده» باشد، تا دیگر برای یافتن پیغام‌های مهم که بعد از باز کردن فرصت خواندن پیدا نکردید، مشکلی نداشته باشید.

یک آزمایش‌کننده به نام، ایلان پکتاس، در توییتی که اخیرا منتشر کرده است نوشته: «دکمه لایک برای عکس‌ها. #عالی». فیس‌بوک همچنین قبلا هم ویژگی‌های جدیدی را از دیگر برنامه‌ها برای واتس‌اپ قرض گرفته بود، مثل علامت آبی رنگ «خوانده شده» یا قابلیت «مکالمه صوتی»، پس تصور اضافه شدن دکمه لایک کردن، که نماد اصلی خود فیس‌بوک است، آنچنان غیر ممکن هم نیست.

قابلیت جدید واتساپ

همچنین شایعه دیگری نیز وجود دارد که قرار است قابلیت علامت گذاری پیغام‌ها به عنوان خوانده نشده نیز به واتساپ اضافه شود. این قابلیت قبلاً در ایمیل‌ها وجود داشت، هر چند، با توجه به ماهیت دو طرفه پیغام‌رسان‌های فوری مثل واتساپ و ذات دو طرفه آنها، هنوز هم در مورد نحوه عملکرد این قابلیت و چگونگی اجرای آن سوال‌هایی وجود دارد. به طور مثال الان واتس‌اپ از قابلیت «خوانده شده» بهره می‌برد، به این معنا که وقتی شما پیغام فرد دیگری را می‌خوانید، آن فرد علامت دو تیک آبی را مشاهده میکند، حال اگر شما بعد از خواندن پیغام، آن را به خوانده نشده تغییر دهید، وضعیت پیام برای طرف مقابل‌تان چگونه خواهد بود؟

با این وجود همچنان منتظر قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید هستیم، و آنطور که مشخص است فیس‌بوک قصد ندارد به این راحتی میدان را مقابل رقیبان جوان‌تر مثل تلگرام خالی کند.

یک پاسخ بدهید