اپلیکیشن
در حال خواندن
از مکالمات خود در واتس‌اپ روی گوگل درایو بک آپ بگیرید
0

از مکالمات خود در واتس‌اپ روی گوگل درایو بک آپ بگیرید

توسط امین بهره مند۲۸ مرداد ۱۳۹۴

یکی از قابلیت‌های واتس‌اپ که در چند وقت اخیر دست‌خوش تغییرات بسیار شده است، قابلیت پشتیبان‌گیری از پیام‌ها بر روی گوگل درایو است. این قابلیت بارها و بارها به اپلیکیشن اضافه و پس از مدتی از آن حذف شده است. اما اکنون به نظر می‌رسد واتس اپ تصمیم خودش را گرفته و می‌خواهد این سرویس را به کاربرانش ارائه دهد.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

البته همچنان این قابلیت برای همه افراد فعال نشده است. افراد مختلف، تجربه‌های متفاوتی داشته‌اند. ممکن است شما آخرین نسخه این نرم‌افزار را نصب کنید و این قابلیت را در آن نبینید! برخی می‌گویند که این ویژگی فقط برای اندروید ۵ و بالاتر است، برخی دیگر می‌گویند برای فعال شدن این قابلیت باید نرم‌افزار را آنیستال کرده و دوباره نصب کنید، برخی افراد هم بدون توجه به این نکات این قابلیت را روی اپلیکیشن خود فعال شده یافته‌اند. البته واتس‌اپ در پاسخی رسمی به یکی از کاربران که این قابلیت را در ورژن‌های مختلف دیده و بعد در ورژن بعدی آن را حذف شده یافته، گفته است که ما در حال اضافه کردن این قابلیت به سیستم هستیم اما این کار به مرور و طی آپدیت‌های بعدی انجام خواهد شد. به همین دلیل ممکن است برای برخی کاربران در دسترس باشد و برای برخی نباشد. به هر حال تنها کاری که شما می‌توانید بکنید این است که اخرین نسخه واتس‌اپ را نصب کنید و امیدوار باشید که این گزینه برای شما ظاهر شود! در ادامه روش فعال کردن این سرویس را توضیح می‌دهیم.

برای فعال‌سازی قابلیت پشتیبان گیری بر روی گوگل درایو ابتدا به قسمت Settings رفته و سپس Chats and calls و پس از آن Chat backup را انتخاب کنید. اگر این قابلیت برای شما فعال شده باشد، واتس اپ از شما برای اتصال به حساب گوگل اجازه می‌خواهد. در این قسمت می‌توانید تنظیم کنید که اپلیکیشن به طور خودکار هر روز، هفتگی، ماهانه و یا هر بار که شما بخواهید شروع به پشتیبان‌گیری کند. همچنین می‌توانید تنظیم کنید که این اتفاق فقط زمانی که به شبکه Wi-Fi متصل هستید بیفتد یا اینکه هنگام اتصال به شبکه اینترنت همراه هم پشتیبان‌گیری انجام شود.

پشتیبان گیری واتس اپ بر روی گوگل درایو پشتیبان گیری واتس اپ بر روی گوگل درایو

چند نکته در مورد پشتیبان‌گیری واتس‌اپ قابل ذکر است: پشتیبان‌گیری فقط از مکالمه‌ها و تصاویر رد و بدل شده انجام می‌شود و ویدیو‌ها جایی در نسخه‌های پشتیبان ندارند. نکته بعد اینکه پشتیبان‌گیری اولیه ممکن است به خاطر حجم بالای اطلاعات اندکی طول بکشد و حجم اینترنت بیشتری مصرف کند (شاید بهتر باشد پشتیبان‌گیری اولیه را روی شبکه Wi-Fi انجام دهید) اما پس از آن سیستم در هر نوبت بک‌آپ‌ گیری فقط اطلاعات اضافه شده نسبت به نسخه قبل را بک‌آپ می‌گیرد. و در پایان اینکه نسخه پشتیبان به صورت یک پوشه بر روی گوگل درایو شما ذخیره نمی‌شود و شما فقط زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید که واتس‌اپ را بر روی گوشی دیگری نصب کرده و نسخه پشتیبان را از روی حساب گوگل درایوتان فراخوانی کنید.

یک پاسخ بدهید