اپلیکیشن
در حال خواندن
اپلیکیشن‌هایی که برای ترک سیگار به کمکتان می‌آیند
0

اپلیکیشن‌هایی که برای ترک سیگار به کمکتان می‌آیند

توسط امین بهره مند25 مارس 2016

به خاطر سرطان ریه یا هر نوع سرطان دیگری، به خاطر مشکلاتی که برای قلب بوجود می‌آید و افزایش احتمال حملات قلبی یا به خاطر از دست دادن زیبایی و سلامتی بدن، به جرأت می‌توان اعتیاد به سیگار را بزرگترین خیانت یک انسان به بدن خودش دانست.

بسیاری از سیگاری‌ها به این خطرات واقفند و بسیاری از آن‌ها حتی آرزو می‌کنند که بتوانند سیگار کشیدن را ترک کنند. اما ترک کردن به این آسانی‌ها نیست. اینجا تکنولوژی به کار می‌آید. با تکنوتاچ همراه باشید تا چند اپلیکیشن کاربردی در این زمینه را برایتان معرفی کنیم.

همانطور که احتمالا می‌دانید ترک کردن سیگار به اندازه وزن کم کردن و آب کردن چربی‌های بدن سخت و مشکل است. متاسفانه فرمول یا داروی خاصی وجود ندارد که با خوردن آن بتوان سیگار را ترک کرد و تنها عامل موثر که بسیار مهم است، پشتکار و اراده فرد سیگاری برای ترک کردن است. اما خب بسیاری از افراد اراده‌های قدرتمندی ندارند و برای اینکه بتوانند هر روز مانند روز اول به ترک کردن فکر کنند، نیاز است که به گونه‌ای تشویق شده و به آن‌ها روحیه داده شود. این قسمت دقیقا آن جایی است که اپلیکیشن‌ها به کمک ما می‌آیند. شما معمولا همیشه گوشی‌های هوشمند خود را همراه دارید، به همین دلیل می‌توان از آن‌ها استفاده کرد تا هر روز به شما یادآوری شود که واقعا ترک کردن چه فوایدی دارد و یا سیگار کشیدن چقدر مضر است. چند اپلیکیشن در این زمینه را مرور می کنیم:

Quit for Life

Quit-for-Life

این اپلیکیشن که متعلق به انجمن سرطان آمریکاست، اسم با مسمایی دارد: ترک برای زندگی. اپلیکیشن مذکور هر روز به شما اعلام می‌کند از روزی که تصمیم گرفته‌اید سیگار را کنار بگذارید تا به حال چند دلار ذخیره کرده و پای نخ‌های سیگار هدر نداده اید (ابزاری خوب برای تقویت روحیه) علاوه بر این میزان پیشرفت شما در ترک را نیز ثبت می‌کند. همچنین هر روز به شما دلایل خوب بودن ترک سیگار را معرفی می‌کند. دلایلی مانند داشتن دندان‌های سفید، پوست روشن تر، کم‌تر بودن هزینه بیمه و…

دریافت از گوگل‌پلی‌استور

Just Quit Smoking Hyperactive

Just-Quit-Smoking-Hyperactive

این اپلیکیشن در مدت زمان ترک شما بسیار دقیق شده است. ابزارهایی دارد که به طور دقیق به شما می‌گوید چند روز و ساعت و دقیقه است که سیگار را کنار گذاشته‌اید یا چه مقدار هزینه را در این مدت به خاطر ترک سیگار ذخیره کرده‌اید و یا تا امروز از کشیدن چند سیگار احتراز کرده‌اید (پس از چند روز متوجه می‌شوید که به اندازه یک کوه سیگار، دود می‌کرده‌اید!). علاوه بر این یادآورهای روزانه‌ای دارد که به شما می‌گوید پس از ترک، زندگی شما دستخوش چه تغییرات مثبتی خواهد شد.

دریافت از گوگل‌پلی‌استور

Quit smoking slowly

Quit-smoking-slowly  Quit-smoking-slowly02

همانطور که از اسم اپلیکیشن بر می‌آید، تئوری که این اپ بر اساس آن کار می‌کند متفاوت با سایرین است. این اپلیکیشن با توجه به میزان اعتیاد شما و اینکه دوست دارید با چه سرعتی ترک کنید، به شما یک برنامه عملی می‌دهد که در هر روز اجازه دارید چند نخ سیگار بکشید. این برنامه به مرور تعداد نخ‌های سیگار شما را کم میکند تا در مدت زمانی که مد نظرتان بوده بتوانید سیگار را کنار بگذارید. این اپلیکیشن یک ویجت بسیار کاربردی دارد که دسترسی به آن روی گوشی را بسیار راحت‌تر می‌کند.

دریافت از گوگل‌پلی‌استور

Quit smoking – QuitNow!

Quit-Now

این اپلیکیشن نیز بر پایه آمار و ارقام سعی می‌کند روحیه شما برای ترک را تقویت کند. علاوه بر اندازه‌گیری زمانی که ترک کرده اید یا میزان پولی که ذخیره کرده‌اید، شما را در جریان آخرین بررسی‌ها و تحقیقات علمی در مورد مضرات سیگار و فواید ترک قرار می‌دهد.

دریافت از گوگل‌پلی‌استور

Smoke Free

Smoke-Free.jpg

این اپلیکیشن ابزارهای خلاقانه‌ای را ارائه می‌دهد که سایر اپ‌های این لیست فاقد آن هستند. علاوه بر این صفحه اول آن بسیار ساده و قابل فهم طراحی شده است. علاوه بر اینکه به شما می‌گوید چند ساعت است که ترک کرده‌اید و یا چقدر پول ذخیره کرده اید، به شما می‌گوید تا الان با ترک کردن سیگار چند ساعت و چند روز به زندگیتان اضافه کرده‌اید.

دریافت از گوگل‌پلی‌استور

منبع: PhoneArena

یک پاسخ بدهید