اپلیکیشن
در حال خواندن
چرا اپل iMessage را برای اندروید عرضه نمی‌کند؟
0

چرا اپل iMessage را برای اندروید عرضه نمی‌کند؟

توسط فرزانه فضل علی۲۸ خرداد ۱۳۹۵

چند روز پیش از برگزاری کنفرانس WWDC 2016 شایعاتی به گوش رسید که از انشتار نسخه اندروید پیام رسان iMessage خبر می‌داد. با اینکه شب کنفرانس شاهد معرفی ویژگی‌ها جدید iMessage بودیم، اما کاربران اندروید از به حقیقت پیوستن شایعات به گوش رسیده ناامید شدند.

یکی از مدیران اجرایی اپل برای عدم انتشار نسخه اندروید آی‌مسیج دو دلیل آورده است. دلیل اول این است که اختصاصی نگه داشتن سرویس iMessage برای پلتفزم اپل موجب جذب کاربران بیشتر و فروش بیشتر محصولات این شرکت می‌شود. او دومین دلیل این کار را اینطور عنوان می‌کند که در حال حاضر iMessage به قدر کافی بزرگ است و می‌تواند داده‌های لازم برای پروژه‌های هوش مصنوعی که این شرکت زیر سر دارد را تامین کند، بنابراین اضافه شدن کاربران اندروید کمکی به مفیدتر شدن این داده‌ها نمی‌کند.

البته به جز شرکت اپل، کاربران محصولات این شرکت نیز رضایت چندانی به در دسترس قرار گرفتن سرویس‌های اختصاصی آنها برای اندروید نیستند. چند سال پیش انتشار نسخه اندروید اینستاگرام، که فقط برای اپلی‌ها قابل استفاده بود هیاهوی زیادی را در اینترنت به راه انداخت و خیلی از کاربران عدم رضایت خود را اعلام کردند.

سال گذشته اپل اقدام به انتشار دو اپلیکیشن برای کاربران اندروید به نام‌های Apple Music و Move to iOS کرد که با تحریم اندرویدی‌ها روبه‌رو شد. کسی چه می‌داند شاید انتشار نسخه اندروید iMessage نیز به بلای دو اپ قبلی دچار می‌‎شد!

یک پاسخ بدهید