اپلیکیشن
در حال خواندن
تفاوت اپلیکیشن‌های گوگل مپز و گوگل ارت در چیست
0

تفاوت اپلیکیشن‌های گوگل مپز و گوگل ارت در چیست

توسط حسن آیتی14 ژوئن 2015

یکی از ابزارهای خوبی که گوگل طی چند سال اخیر در اختیار کاربران خود گذاشته و مدام در حال به‌روزرسانی و تکمیل آن است، سرویس Google Maps یا نقشه‌های گوگل است. از سرویس نقشه‌های گوگل که یک سر و گردن از همه رقبایش بالاتر است می‌شود روی هر دستگاهی استفاده کرد و از آن سود برد. از طرف دیگر چیزی به نام Google Erath نیز وجود دارد که با Google Maps هم خانواده است و آن هم خدماتی نظیر نشان دادن تصاویر ماهواره‌ای را بر عهده دارد. اما معمولا کاربران در انتخاب و استفاده از این دو کمی گیج می‌شوند و نمی‌دانند کدام یک می‌توان کار آنها را راه بیاندازد.

اپلیکیشن گوگل مپز، همانطور که از نامش پیداست وظیفه نشان دادن نقشه‌ها را بر عهده دارد. شما با استفاده از این اپلیکیشن می‌تواند به راحتی نقشه شهرها و راه‌های اکثر کشورهای جهان را مشاهده کنید، از آن برای مسیریابی و رسیدن به محل مورد نظر خود استفاده نمایید و یا مکان‌ها و محل‌های اطراف خود را پیدا کرده و بر اساس اطلاعات نشان داده شده، دسترسی راحت‌تری به آنها داشته باشید. پیدا کردن مدت زمان رسیدن از نقطه‌ای به نقطه دیگر به وسیله تاکسی، اتوبوس یا قطار زیرزمینی و یا پیدا کردن یک کافه رستوران که کیفیت غذاهای خوبی در نزدیکی موقعیت شما دارد از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن است.

گوگل مپز

البته شما در Google Maps می‌توانید بجز دیدن نقشه، تصاویر ماهواره‌ای موقعیت مورد نظر خود را مشاهده کنید اما این تصاویر به صورت دو بعدی و ابتدایی و نه با کیفیت بالا به شما نشان داده خواهد شد. در نتیجه اگر می‌خواهید تا تصاویری با کیفیت از شهرهای مختلف جهان را به صورت سه بعدی و پیشرفته مشاهده کنید که در آن ساختمان‌ها و آسمان‌خراش‌ها تخت و دو بعدی به نظر نرسند باید به سراغ اپلیکیشن Google Erath بروید.

گوگل ارت

تصاویر ماهواره‌ای در گوگل ارت بسیار پیشرفته‌تر از آنچه در گوگل مپز نشان داده می‌شود، به شما ارائه خواهد شد. شما در گوگل ارت کاملا توپوگرافی زمین را به صورت سه بعدی درک می‌کنید و می‌توانید یک سفر هوای بر فراز آسمان شهرها داشته باشید.

پس به صورت خلاصه تفاوت اپلیکیشن‌های Google Maps و Google Earth را ‌می‌توان اینگونه بیان کرد که اگر نیاز به دیدن نقشه و پیدا کردن راه دارید قطعا گوگل مپز انتخاب درستی برای شماست ولی اگر می‌خواهید گشتی در میان شهرها جهان بزنید و تصاویر ماهواره‌ای و ساختمان‌های آن را با کیفیت بالایی مشاهده کنید، نیاز به نصب و استفاده از گوگل ارت است.

یک پاسخ بدهید