اپلیکیشن
در حال خواندن
خواندن پیام‌های واتس‌اپ بدون متوجه شدن فرستنده
0

خواندن پیام‌های واتس‌اپ بدون متوجه شدن فرستنده

توسط امین بهره مند۱۷ بهمن ۱۳۹۴

برای همه ما پیش آمده است که در واتس‌اپ پیام یکی از دوستانمان را بخوانیم اما وقت آغاز یک مکالمه با او را نداشته و یا در آن لحظه نمی‌خواهیم جوابش را بدهیم. متاسفانه بلافاصله پس از باز کردن آن پیام، فرستنده متوجه می‌شود که پیامش خوانده شده است و این باعث می‌شود مجبور به پاسخ دادن شوید و یا عواقب جواب ندادن به پیام مخاطبتان را به جان بخرید. می‌خواهیم به شما روشی را یاد دهیم که به کمک آن پیام را بخوانید اما فرستنده متوجه خوانده شدن آن نشود. در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

کاربران واتس‌اپ می‌دانند که اگر زیر پیامی یک تیک خاکستری بخورد یعنی پیام ارسال شده است، اگر دو تیک خاکستری بخورد به معنی این است که پیام تحویل داده شده است اما هنوز خوانده نشده و دو تیک پر رنگ آبی به معنی خوانده شدن آن پیام است. حال اگر نوتیفیکیشن پیامی را دریافت کرده‌اید و در شرایط پیش‌تر ذکر شده قرار گرفتید، تمام کاری که باید بکنید این است که پیش از باز کردن پیام گوشی خود را به حالت پرواز (airplane mode) ببرید. این کار باعث می‌شوید اتصال اپلیکیشن از اینترنت قطع شود اما پیام‌هایی که قبل از حالت پرواز دریافت کرده‌اید در داخل نرم‌افزار باقی می‌ماند. برای اطمینان از این کار پیش از فعالسازی حالت پرواز مطمئن شوید که واتس‌اپ به طور کامل بسته شده است. باید توجه کنید که پس از فعال سازی حالت پرواز و حین مطالعه پیام به وای‌فای نیز متصل نشوید.

اگر دوست ندارید چنین مسیر دور و درازی را طی کنید، راه دیگری نیز وجود دارد. برای این کار شما باید قابلیت مشاهده خوانده شدن پیام‌ها در واتس‌اپ را غیر فعال کنید. برای این کار به تنظیمات واتس‌اپ رفته و account را انتخاب کنید. حال privacy را انتخاب کنید و در منوی باز شده تیک گزینه Read receipts را بردارید. پس از این کار پیامی به شما نشان داده می‌شود که هشدار می‌دهد اگر به دیگران اجازه ندهید که متوجه شوند پیامشان را خوانده‌اید، شما نیز از این قابلیت محروم شده و نمی‌توانید متوجه شوید که دیگران پیامتان را خوانده‌اند یا خیر. با تایید کردن پیام دیگر نگران آن دو تیک آبی رنگ و مشکلاتی که می‌توانند بیافرینند نباشید.

یک پاسخ بدهید