اپلیکیشن
در حال خواندن
درخواست F.lux از اپل برای بازگشت به اپ استور
0

درخواست F.lux از اپل برای بازگشت به اپ استور

توسط فرزانه فضل علی17 ژانویه 2016

در هفته گذشته وقتی اپل iOS 9.3 Beta را منتشر کرد، ویژگی جدیدی به نام Night Shift را معرفی کرد که باعث کاهش نور آبی صفحه نمایشگر در شب می‌شود. این ویژگی بر اساس ساعت و منطقه جغرافیایی شما در زمان خواب، رنگ‌های صفحه نمایشگر را گرم‌تر می‌کند تا استفاده از تلفن همراه در هنگام شب مشکلی برای خواب شما به وجود نیاورد.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

اگرچه اپل به تازگی ویژگی Night Shift معرفی کرده است اما کاربران در سال 2015 می‌توانستید با نصب اپلیکیشن F.lux چنین امکانی را روی گوشی خود داشته باشند. اما اپل به فاصله خیلی کم از انتشار  F.lux روی اپل استور، جلوی آن را گرفت و دلیل آن را رعایت نکردن اصول توافقنامه از سوی توسعه دهنده اعلام کرد.

بازدید 200 هزار نفری از صفحه این اپلیکیشن در کمتر از 24 ساعت، نشان دهنده علاقه زیاد کاربران بود؛ در نتیجه اپل تصمیم گرفت با خارج کردن F.lux از اپ استور، این ویژگی را از طریق خود به کاربران ارائه دهد.

اکنون توسعه دهندگان F.lux از اپل خواسته‌اند تا دوباره اپلیکیشن آنها را به اپ استور باز گرداند و به آنها اجازه دهند تا به API های Night Shift دسترسی داشته باشند. مایکل هرف، موسس F.lux در نوشته‌ای از اپل خواسته تا با این کار، هدف این شرکت را در پیشبرد پژوهش در خواب و کرونویولوژی حمایت کند.

منبع: نکست وب

یک پاسخ بدهید