اپلیکیشن
در حال خواندن
نسخه جدید واتس‌اپ با قابلیت‌های تازه در راه است
0

نسخه جدید واتس‌اپ با قابلیت‌های تازه در راه است

توسط امین بهره مند۳ مرداد ۱۳۹۴

رقابت بین شبکه‌های ارتباطی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان روز‌به‌روز تنگ‌تر می‌شود. واتس‌اپ که از نرم‌افزارهای باسابقه در زمینه پیام‌رسانی است، با ورود رقیبی به نام تلگرام، جایگاه خود را از دست‌رفته دیده‌است. اخیرا واتس‌اپ دست به تغییراتی برای بهبود عملکرد نرم‌افزار زده که به مرور و طی پنج آپدیت، آن‌ها را عرضه کرده‌ است. اما شاید مهم‌ترین به‌روز‌رسانی آن، همین به‌روز‌رسانی پنجم باشد. (ورژن ۲٫۱۲٫۱۹۴)

احتمالا جالب‌توجه‌ترین قابلیت اضافه‌شده در این به‌روز‌رسانی برای کاربران اندروید، امکان تنظیم صدای هشدار منحصر به فرد برای افراد یا گروه‌های مختلف است. زین پس کاربر پیش از باز کردن قفل گوشی و از روی صدای هشدار می‌تواند فرستنده پیام را تشخیص دهد. اگر از واتس‌اپ زیاد استفاده می‌کنید و بر روی مکالمه خاصی تمرکز و توجه بیشتری دارید، این قابلیت برای شما بسیار کارآمد خواهد‌ بود.

برای شخصی‌سازی صدای هشدار برخی مخاطبین خاص، ابتدا صفحه مشخصات آن مخاطب را باز کنید تا کادر جدید نوتیفیکشن را ببینید. از این قسمت می‌توانید صدای هشدار خاصی را برای آن مخاطب تنظیم کنید و دریافت نوتیفیکشن‌ها از آن کاربر یا گروه را برای مدتی و یا به طور کل قطع کنید. حتی می‌توانید میزان بلندی صدای هشدار، شدت لرزش تلفن و یا مدت زمان روشن شدن صفحه پس از دریافت پیام را نیز تعیین کنید.

تنظیم صدای نوتیفیکشن برای افراد خاص

قابلیت دیگری که در این به‌روز‌رسانی اضافه شده، امکان علامت‌زدن پیام ها به عنوان خوانده ‌نشده است. البته توجه داشته باشید هنگامی که پیامی را به عنوان خوانده‌ نشده علامتگذاری می‌کنید، همچنان برای طرف مقابل به عنوان خوانده شده نشان داده می‌شود. این قابلیت زمانی به کار می‌آید که پس از خواندن پیامی احساس کرده‌اید بهتر است بعدا دوباره آن را با دقت بیشتری بخوانید.

همچنین از این به بعد می‌توانید کیفیت تماس‌های صوتی که با واتس‌اپ برقرار می‌کنید را کنترل کنید. با تنظیم‌کردن حالت کم مصرف برای تماس‌های صوتی، می‌توانید بر روی مصرف اینترنت خود کنترل بیشتری داشته باشید.

این به‌روز‌رسانی برای سیستم‌عامل اندروید بوده و طی روزهای آینده بر روی پلی‌استور قرار خواهد گرفت.

یک پاسخ بدهید