اپلیکیشن
در حال خواندن
چگونه چند حساب کاربری در برنامه‌های ارتباطی را مدیریت کنیم
0

چگونه چند حساب کاربری در برنامه‌های ارتباطی را مدیریت کنیم

توسط رضا اسکندری28 ژوئن 2015

با فراگیر شدن دستگاه‌های هوشمند و اینترنت، ارتباطات هم دچار تغییر و تحول شد. یکی از نمونه‌های این تغییر، برنامه‌های پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی است که هر کس ممکن است با هدف خاصی از آن‌ها استفاده کند. اما این زیاد شدن حجم ارتباطات، این مقدار در دسترس بودن و دائما شنیدن صدای اعلان پیام یا لرزش گوشی گاهی برای عده زیادی از افراد آزاردهنده می‌شود.

علاوه بر آن، گاهی نیاز دارید کنترل بیشتری روی حساب‌های خود در اینستاگرام، تلگرام، واتس‌اپ و … داشته باشید و حساب‌های کاری، خانوادگی و دوستانه را از هم جدا کنید.

با توجه به نکات بالا، راه حل‌هایی را برای این مشکل به شما پیشنهاد می‌کنیم.

استفاده از قابلیت چند کاربری اندروید

گوگل در هنگام عرضه اندروید ۴٫۲ قابلیت داشتن چند حساب کاربری را به تبلت‌ها و در هنگام عرضه نسخه ۵ این قابلیت را به تلفن‌های همراه اضافه کرد.

چندحسابی در لالی‌پاپ

هدف از ارائه این قابلیت جداسازی محیط و اطلاعات کاری افراد از اطلاعات شخصی و خانوادگی بود. اما می‌شود از طریق همین راه و ساختن حساب‌های متعدد، برای برنامه‌های مختلف خود حساب‌های مختلف ایجاد کنید. مثلا کسانی که چندین اکانت اینستاگرام را مدیریت می‌کنند، یا می‌خواهند گروه‌های واتس‌اپ و تلگرام را به ترتیب نیاز دسته‌بندی کنند تا موارد دارای اهمیت کمتر، مزاحم آرامششان نشود.

تمام اطلاعات در حساب‌های مختلف تفکیک می‌شود، فقط کافی‌ست از تنظیمات گوشی خود وارد بخش Users شوید، یا از منوی بالای گوشی بر روی عکس یوزر خود بزنید تا بتوانید یک حساب جدید ایجاد کنید.

تذکر: در هنگام ساخت اکانت‌های متعدد به حافظه و ظرفیت دستگاه خود نیز دقت کنید، چون هر حساب مقدار از آن را اشغال می‌کند.

ساخت حساب اندروید شخصی

اگر هنوز از دستگاه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنید یا به نسخه جدید اندروید بروزرسانی نشده‌اید، می‌توانید با نصب برنامه SwitchMe Multiple Accounts بصورت مجازی برای دستگاه خود حساب کاربری بسازید و برنامه‌ها را مثل حالت چند کاربره‌ی گوگل از هم تفکیک کنید.

برنامه SwitchMe Multiple Accounts

البته دقت داشته باشید که این برنامه نیازمند دسترسی روت است.

استفاده از برنامه‌های جانبی

اگر در مارکت‌ها جستجو کرده باشید، حتما با برنامه‌هایی مشابه برنامه اصلی مورد استفاده‌تان، مثل اینستاگرام، تلگرام، وایبر و …، مواجه شده‌اید. بعضی شرکت‌ها، مانند تلگرام اجازه استفاده کامل از منبع برنامه را بصورت برنامه جداگانه می‌دهند و توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های متفرقه برای آن عرضه کنند. به عنوان نمونه می‌توانید Plus Messenger و Callgram را ببینید.

Padgram

اما بعضی دیگر مانند اینستاگرام به هیچ برنامه جانبی‌ای اجازه آپلود عکس نمیدهد، هر چند می‌توانید با استفاده از آنها بخش کامنت‌ها و لایک‌های چند حساب را کنترل کنید. مانند برنامه Padgram که هم نسخه Android دارد هم iOS.

استفاده از نسخه تحت وب

بعضی از برنامه‌ها مانند تلگرام یا اسکایپ، نسخه تحت وب مجزا هم دارند. می‌توانید با یک حساب جداگانه آن‌ها را فعال کرده و استفاده کنید بدون اینکه تاثیری روی حساب فعال روی گوشی شما داشته باشد.

نسخه وب موبایل تلگرام

جالب است بدانید که تلگرام نسخه وب، طراحی مخصوص موبایل هم دارد. یعنی بدون نصب نرم افزار اضافه میتوانید با رفتن به آدرس وب تلگرام و فعال سازی آن با استفاده از شماره دوم، همزمان هم از نسخه وب موبایل و هم از برنامه نصب شده استفاده کنید.

استفاده از شبیه‌ساز اندروید

ممکن است ترجیح دهید بجای کنترل حساب‌های خود توسط گوشی یا تبلت، آنها را توسط کامپیوتر کنترل کنید. یکی از فواید شبیه‌سازهای اندرویدی نیز همین کاربرد است. شما نیز می‌توانید با نصب شبیه ساز، یک سیستم اندرویدی را روی کامپیوتر خود تجربه کنید.

شبیه‌ساز Genymotion

در حال حاضر شبیه‌سازهای مختلفی همراه با ویژگی‌ها و امکانات متنوع عرضه می‌شوند که می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

BlueStacks
Genymotion
Andy
YouWave

تذکر: البته دقت کنید که برنامه‌های شبیه‌ساز مقدار زیادی از Ram و CPU شما را اشغال می‌کنند و شاید آن بازدهی کافی را نداشته باشند.

یک پاسخ بدهید