اپلیکیشن
در حال خواندن
مرورگر اپرا به جنگ تبلیغات می‌رود
0

مرورگر اپرا به جنگ تبلیغات می‌رود

توسط فرزانه فضل علی17 ژوئن 2016

به گزارش موسسه PageFair تعداد کاربرانی که از سیستم حذف کننده تبلیغات در موبایل استفاده می‌کند در یک سال گذشته 2 برابر شده و به 419 میلیون نفر رسیده است؛ این رقم حدودا دو برابر کاربران کامپیوترهای شخصی است که از روش‌های حذف تبلیغات در مرورگر اینترنتی خود استفاده می‌کنند، شاید به همین خاطر است که Opera امکان حذف تبلیغات در مرورگر خود را در اختیار پلتفرم‌های اصلی موبایل قرار داده است.

ویژگی Ad Blocker پیش از این در نسخه اندروید اپرا مینی وجود داشت. دیروز این شرکت اعلام کرد کاربران سیستم عامل‌های iOS و ویندوز فون نیز از این پس می‌تواند امکان حذف تبلیغات در مرورگر Opera mini را داشته باشند.

اپرا ادعا می‌کند مروگر اپرا مینی با فعال بودن حذف تبلیغات، صفحات اینترنتی را 14 درصد سریع‌تر از مرورگر کروم و 79 درصد سریعتر از مرورگر Adblock Browser باز می‌کند. همچنین اپرا مینی برای باز کردن صفحات اینترنتی به طور متوسط 229 کیلیوبایت ترافیک مصرف می‌کند در حالی که این مقدار در کروم 422 کیلوبایت و برای ادبلاک برازر 784 کیلوبایت است که نشان می‌دهد Opera mini تا چه اندازه در کاهش مصرف ترافیک کاربران موثر عمل می‌کند.

ویژگی Ad Blocker اپرا مینی را می‌توانید در منو مرورگر و در قسمت تنظیمات پیدا و فعال نمایید.

منبع: فون آرنا

یک پاسخ بدهید