اپلیکیشن
در حال خواندن
مرورگر Adblock Plus به طور رسمی برای اندروید و آی‌او‌اس منتشر شد
0

مرورگر Adblock Plus به طور رسمی برای اندروید و آی‌او‌اس منتشر شد

توسط امین بهره مند۲۰ شهریور ۱۳۹۴

امروزه با گسترش نفوذ اینترنت، شرکت‌های مختلف به فکر استفاده از این رسانه برای تبلیغ محصولات خود هستند. این روزها ما در معرض بارش تبلیغاتی هستیم که ما را احاطه کرده‌اند. برخی شرکت‌ها به فکر افتاده‌اند که ابزارهایی برای مسدود کردن تبلیغات بسازند. ابزارهایی که با استقبال کاربران نیز مواجه شده است. در حالی که اپل در حال کار بر روی یک سیستم مسدود ساز تبلیغات برای سیستم‌عامل iOS 9 است، شرکت Eyeo که سازنده اپلیکیشن Adblock Plus است، مرورگر مخصوص خود را منتشر کرده است.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید..

این شرکت با افتخار اعلام کرده‌ است که در این زمینه اپل را شکست داده  و توانسته ابزار مسدود کردن تبلیغاتش را زودتر از اپل عرضه کند. با این حال به نظر نمی‌رسد که Adblock Plus به اندازه ابزاری که اپل برای سافاری معرفی خواهد کرد، کارآمد باشد.

Adblock Plus پس از بارگزاری صفحه در مرورگر، به کمک جاوا اسکریپت، تبلیغات را فیلتر می‌کند. اما در iOS 9 محتوای تبلیغاتی قبل از بارگزاری آن‌ها مسدود می‌شود که باعث افزایش سرعت و کارآیی خواهد شد.

بر اساس تستی که انجام شده است، اد بلاکر iOS 9 بیش از ۵۰ درصد تبلیغات یک صفحه را پیش از بارگزاری کامل آن صفحه، مسدود می‌کند.

این مرورگر برای اندروید نیز عرضه شده است. مرورگر اندروید Adblock Plus که پیش از این نسخه بتای آن منتشر شده و در هفته اول انتشار، رکورد ۳۰۰ هزار دانلود را برای خودش ثبت کرده بود، به نسخه نهایی به روز رسانی شده است. در گذشته این اپلیکیشن توسط گوگل به بهانه ایجاد اخلال برای سایر برنامه‌ها، از پلی‌استور حذف شده بود. اما گویا این شرکت موفق شده است که رضایت مسئولین پلی‌استور را دوباره جلب کرده و اپلیکیشن خود را دوباره در آن عرضه کند.

بنابراین اگر از دست تبلیغات سایت‌ها خسته شده‌اید، می‌توانید همین حالا این اپلیکیشن را دانلود کنید. گرچه برای استفاده از مزایای آن باید از مرورگرش استفاده کنید. اگر کاربر iOS هستید به جای این اپلیکیشن می‌توانید منتظر عرضه iOS 9 بمانید تا از قابلیتی که اپل به طور پیش‌فرض در آن جاسازی کرده است، بهره ببرید.

دریافت Adblock Plus از اپ‌استور اپل

دریافت Adblock Plus از گوگل‌پلی‌استور

منبع: TNW News

یک پاسخ بدهید