اپلیکیشن
در حال خواندن
نسخه سبک لاین منتشر شد
0

نسخه سبک لاین منتشر شد

توسط امین بهره مند۶ مرداد ۱۳۹۴

نرم افزار پیام رسان Line به تازگی نسخه سبک و کم‌حجم‌تری از نسخه اصلی خود، با نام Line Lite منتشر کرده‌است. البته این نسخه فعلا در ۱۱ کشور شامل : کره جنوبی، هند، مکزیک، پاکستان، الجزایر، کامبوج، مصر، ویتنام، کلمبیا، عربستان سعودی و فیلیپین در دسترس است اما به احتمال زیاد به زودی برای سایر کشورهای جهان نیز عرضه خواهد شد.

Line ادعا کرده که نسخه لایت این اپلیکیشن سریع‌تر نصب شده و تحت شرایط یکسان، نسبت به نسخه اصلی بیست برابر سریع‌تر است. این نسخه تنها ۹۱۲ کیلوبایت حجم دارد. این ویژگی‌ها برای افرادی که نیاز به کانکشنی امن ولی ارزان و سریع دارند، مناسب است.

نسخه سبک لاین با وجود اینکه فضای کمی را اشغال می‌کند اما همچنان ویژگی‌های اصلی نسخه کامل خود را حفظ کرده‌است. برای مثال در این نسخه امکان چت و به اشتراک گذاشتن تصویر و قابلیت‌های چت گروهی فعال است. همچنان از استیکر‌های جذاب لاین می‌توانید استفاده کنید و آن‌ها را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. البته در کمال تعجب قابلیت خرید استیکر‌های پولی در نسخه لایت وجود ندارد. همچنین امکان تماس صوتی یا چت تصویری در این نسخه حذف شده‌است.

لاین با بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر ماهانه (که اکثرا از آسیا و ژاپن هستند)، یکی از برترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در سراسر جهان است. لاین با عرضه نسخه لایت در پی بدست آوردن کاربران دیگر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان است. در صورتی که آن کاربران جذب این نسخه شوند ممکن است در آینده به استفاده از نسخه کامل نیز تمایل پیدا کنند.

پیش از این، فیس‌بوک نیز این استراتژی را پیاده کرده است. در اوایل ماه جولای شاهد آن بودیم که نسخه لایت اپلیکیشن فیس‌بوک که برای شبکه‌های ۲G بهینه‌سازی شده، حجم کمتر از یک مگابایت داشته و ویژگی‌های اصلی نسخه کامل را در بر می‌گیرد، منتشر شد.

نسخه لایت اپلیکیشن لاین فقط برای دستگاه‌های اندرویدی عرضه شده است که می‌توانید آن را از گوگل پلی دریافت کنید.

لینک گوگل پلی نسخه لایت نرم افزار لاین

یک پاسخ بدهید