اپلیکیشن
در حال خواندن
نسخه نهایی کورتانا برای اندروید و iOS منتشر شد
0

نسخه نهایی کورتانا برای اندروید و iOS منتشر شد

توسط زهرا عسگری۱۹ آذر ۱۳۹۴

پس از شنیدن اخباری که پیش‌تر در مورد انتشار نسخه بتای کورتانا برای اندروید و اخیرا iOS منتشر شده بود، حالا مایکروسافت نسخه رسمی دستیار صوتی خود برای این دو سیستم عامل منتشر کرد.

اگر هیچ تجربه‌ای از کار کردن با کورتانا ندارید خوب است بدانید که این دستیار شخصی با سیری اپل و گوگل ناو تا حدودی متفاوت است. شما می‌توانید از کورتانا سوال بپرسید و جواب‌هایی شوخ طبعانه را طبیعی‌تر بگیرید. برخلاف گوگل ناو که شخصیتی ماشینی دارد؛ کورتانا همچون سیری از شخصیتی انسانی‌تر بهره می‌برد.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

کورتانا اکنون به یکی از ارکان پلتفرم ویندوز مایکروسافت تبدیل شده است و معرفی آن بعد از سیری و گوگل ناو، این دستیار شخصی را قادر ساخته تا از مزایای رقیبان بهره‌مند شود.

عجیب نیست که کورتانا روی اندروید انعطاف پذیری بیشتری نسبت به iOS داشته باشد. شما می توانید با دستور Hey Cortana این دستیار شخصی را احضار کنید، این امکان چه درون اپلیکیشن و چه روی صفحه اصلی اندروید برای شما فعال می‌شود. این در حالی است که کاربران آی او اس قادر به استفاده از چنین ویژگی نیستند زیرا این ویژگی نیازمند ایجاد دسترسی توسط اپل برای توسعه‌دهندگان است.

به هر حال مایکروسافت برنامه‌های زیادی برای دستیار شخصی خود، کورتانا دارد. این شرکت به تازگی به همکاری با سیانوژن پرداخته و به زودی کورتانا به یکی از بخش‌های ادغام شده در سیستم عامل سیانوژن تبدیل خواهد شد. مایکروسافت برای توسعه هرچه بیشتر تجارت موبایل خود سرمایه گذاری زیادی بر روی دستیار دیجیتال خود انجام داده و حساب زیادی نیز بر روی آن باز کرده است.

دانلود کورتانا برای اندروید

دانلود کورتانا برای iOS

 

یک پاسخ بدهید