اپلیکیشن
در حال خواندن
پشتیبانی اینستاگرام از تصاویر ۱۰۸۰ پیکسل
0

پشتیبانی اینستاگرام از تصاویر ۱۰۸۰ پیکسل

توسط پویان رمضان پور۱۷ تیر ۱۳۹۴

اینستاگرام روز گذشته اعلام کرده از این پس، تصاویر را با اندازه ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسلی ذخیره خواهد کرد. پیش از این، با وجود بهبود‌هایی که از سال ۲۰۱۰ تا کنون در این سرویس به وجود آمده، تصاویر ذخیره شده ابعادی معادل ۶۴۰ پیکسل داشتند. با اینکه این سرویس در سال ۲۰۱۲ به قیمت ۱ میلیارد دلار توسط فیسبوک خریداری شد، اما به نظر می‌رسد این غول شبکه‌های اجتماعی از کیفیت تصاویر ۶۴۰ پیکسلی رضایت کامل داشته است.

در سال ۲۰۱۰، سال تاسیس اینستاگرام، ۶۴۰ در ۶۴۰ اندازه‌ای قابل قبولی برای تصاویری که تنها روی آیفون مشاهده می‌شدند محسوب می‌شد؛ احتمالا خودتان نیز می‌دانید اپلیکیشن این سرویس، آن زمان تنها برای پلتفرم iOS موجود بود. پس از گذشت‌ها سال‌ها و سوق پیدا کردن تلفن‌های هوشمند به استفاده از صفحه نمایش بزرگ‌تر و با کیفیت بیشتر، دوربین‌های بهتر و قوی‌تر، چنین محدودیتی همواره مورد انتقاد بلاگر‌ها و کاربران عادی قرار گرفته است.

این به‌روزرسانی به تدریج برای همه منتشر خواهد شد، پس اگر هنوز در حال مشاهده تصاویر با اندازه‌های سابق هستید، نیازی به نگرانی نیست. نسخه تحت وب هنوز در حال نمایش تصاویر با اندازه ۶۴۰ پیکسل است، هرچند ممکن است این مورد نیز طی روز‌های آتی تغییر کند.

نظر شما چیست؟ آیا این تغییر باعث زیبا‌تر شدن فید اینستاگرام کاربران می‌شود یا تنها پهنای باند بیشتری را از آن‌ها طلب می‌کند؟

منبع: فون آرنا

یک پاسخ بدهید