اپلیکیشن
در حال خواندن
سیانوژن در حال کار روی مرورگر جدیدی با نام Gello است
0

سیانوژن در حال کار روی مرورگر جدیدی با نام Gello است

توسط پویان رمضان پور۱۵ تیر ۱۳۹۴

سیانوژن مد، که از معروف‌ترین کارهایشان می‌توان به رامی با همین نام برای اندروید اشاره کرد، به تازگی اعلام کرده که در حال کار روی مرورگری بر پایه کرومیوم، با نام Gello است. کرومیوم در واقع ورژن متن باز مرورگر معروف کروم است که توسط گوگل تهیه و توسعه یافته است. به نظر می‌رسد این تیم قصد دارد با شخصی سازی کرومیوم، امکانات بسیار زیادی به مرورگر خود بیاورد.

از برخی از این ویژگی‌های مذکور می‌توان به قابلیت تغییر نام و محل ذخیره دانلود‌ها، امکان جا به جا شدن بین تب‌ها با ژست‌های حرکاتی ویژه و تعیین سیاست‌های مربوط به حریم شخصی برای هر سایت اشاره کرد. از دیگر ویژگی‌هایی که سیانوژن مد تصمیم دارد به مرورگر Gello بیافزاید، می‌توان به حالت ویژه شب، حالت مصرف بهینه باتری، حالتی که تبلیغات و تصاویر اطراف مقالات موجود در سطح وب را حذف می‌کند و حالتی جهت ذخیره مطالب برای مطالعه به صورت آفلاین اشاره نمود.

این نکته قابل ذکر است که اگر از کاربران تلفن‌های هوشمند پایین رده هستید، ممکن است Gello برای شما مناسب نباشد. Joey Rizzoli، یکی از اعضای این تیم در این باره گفت که این مرورگر، برای دیوایس‌های پایین رده و با توان سخت افزاری پایین در دسترس و قابل استفاده نخواهد بود. وی همچنین اشاره کرد که امکانات جدید‌تری نیز به زودی از راه خواهند رسید.

در حال حاضر، نمی‌توان تاریخی مشخصی برای عرضه Gello اعلام کرد. قرار است این پروژه پس از انتشار رسمی، به صورت متن باز نیز در دسترس کاربران قرار بگیرد تا آنهایی که از دانش برنامه نویسی بهره می‌برند اجازه مشارکت در آن را داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید تیزر زیر را که از طرف تیم CyanogenMod منتشر شده است را تماشا کنید.

منبع: فون آرنا

یک پاسخ بدهید