سیستم عامل
در حال خواندن
آیفون ترازو نیست!
0

آیفون ترازو نیست!

توسط زهرا عسگری1 نوامبر 2015

حدود دوماه از معرفی آیفون‌های جدید اپل می‌گذرد و مدت زیادی نیست که این گوشی‌ها روانه بازار شده‌اند. آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس نسبت به نسل قبلی آیفون‌ها بهبودهایی داشته‌اند، دوربین آنها ۱۲ مگاپیکسلی شده، دوربین جلوی ۵ مگاپیکسلی در آنها به کار رفته و از نمایشگر فورس تاچ بهره می‌برند. یکی از ویژگی‌های جدیدی که انتظار می‌رفت در آیفون‌های ۶ اس و ۶ اس پلاس دیده شود ویژگی فورس تاچ بود که البته اپل نمونه پیشرفته‌تر آن یعنی ۳D Touch یا لمس سه بعدی را در آیفون‌های خود قرار داد و بدین ترتیب نمایشگر این گوشی‌ها به میزان فشاری که از سوی کاربر وارد می شود حساس است و بسته به میزان فشار عملکردی متفاوت دارد.

یکی از کاربردهایی که این ویژگی به آیفون‌های جدید می‌آورد استفاده از آنها به عنوان ترازو برای سنجش وزن اجسام کوچک و کم وزن است. البته به نظر می‌رسد که اپل با چنین رویکردی نسبت به لمس سه بعدی مخالف است و به همین خاطر اجازه استفاده از آیفون به عنوان ترازو را نمی‌دهد. به تازگی توسعه‌دهنده اپلیکیشن Gravity هنگام ثبت اپلیکیشن خود با مشکل مواجه شده است؛ اپلیکیشنی که به کاربران اجازه وزن کردن اجسام کم وزن را می‌دهد.

اپل به طور رسمی صحبتی در این باره نکرده است اما در  پاسخ به توسعه‌دهنده این اپلیکیشن برای رد کردن اپلیکیشن وی و اجازه ندادن به آن برای قرار گرفتن در میان اپلیکیشن‌های اپ استور گفته است که کانسپت این اپلیکیشن مناسب اپ استور نیست.

باید دید که اپل چه رویکردی را در مورد لمس سه بعدی یا تری دی تاچ می‌پذیرد و چه ایده‌هایی برای این شرکت قابل قبول خواهد بود و مجوز حضور در اپ استور را خواهند گرفت.

منبع: ورج

یک پاسخ بدهید