موبایل
در حال خواندن
اپلیکیشن‌های پیش‌ فرض اضافی، سامسونگ را دادگاهی کرد
0

اپلیکیشن‌های پیش‌ فرض اضافی، سامسونگ را دادگاهی کرد

توسط امین بهره مند۲۴ تیر ۱۳۹۴

یکی از عواملی که باعث می‌شود شرکت‌هایی مثل سامسونگ و  Oppo را از سایر تولیدکنندگان محصولات آندرویدی متمایز بدانیم، این است که در کنار طراحی متفاوت تلفن‌هایشان، نرم افزارهای جانبی متفاوتی نیز دارند. البته احتمالا این شرکت‌ها هنگامی که دست به تولید نرم‌افزارهایی مخصوص مشتریانشان می‌زده‌اند نیت بدی نداشته‌اند، اما در واقع بسیاری از مشتریان این اپلیکیشن‌ها را اضافی و بی‌مصرف می‌دانند.

به نظر می‌رسد که مشتریان این دو شرکت در چین طاقتشان طاق شده و سامسونگ و اپو را به خاطر این اپلیکیشن‌هایی که به طور پیشفرض بر روی تلفن‌های همراهشان نصب شده، به دادگاه کشانده‌اند. بنابر دادخواست ارائه شده به دادگاه، از دو گوشی هوشمند Oppo Find 7 و Samsung Galaxy Note 3 که در هر دو مورد خریداران نمی‌توانند اپلیکیشن‌های آنها را پاک کنند، شکایت شده است.

بر اساس گفته انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شانگهای، ۷۱ نرم‌افزار پیشفرض غیر قابل حذف بر روی Oppo Find 7 وجود دارد. این عدد برای گلکسی نوت ۳ به ۴۴ اپلیکیشن می رسد. همچنین این انجمن مدعی شده است که برخی از این اپلیکیشن‌ها توانایی سرقت داده‌ها و اطلاعات کاربر را نیز دارند.

این انجمن اظهار داشته که شکایت‌های بسیاری از طرف مصرف‌کنندگان در مورد کمتر بودن میزان حافظه داخلی در دسترس نسبت به آن چیزی که انتظار داشته‌اند، دریافت‌کرده‌است.

بر این اساس، انجمن اکنون در حال پرسش و جمع‌آوری اطلاعات از این دو کمپانی است تا مشخص شود که دقیقا چه اپلیکیشن‌هایی را می‌توان یا نمی‌توان حذف کرد و به دنبال آن است که راهنمایی برای اینکه چگونه می‌توان این اپلیکیشن‌ها را حذف کرد، تهیه کند و از این دو شرکت خواسته‌است که در مورد حافظه داخلی در دسترس این دو محصول هنگامی که این نرم‌افزار‌های پیش‌فرض نصب می شوند، شفاف‌سازی کنند.

اپو و سامسونگ دو هفته فرصت دارند که دفاعیه خود را پیش از اعلام زمان دادگاه بنویسند.

منبع: ubergizmo

یک پاسخ بدهید