موبایل
در حال خواندن
چگونه با تنظیم‌ مجدد اندروید، مشکلات آن را حل کنیم
0

چگونه با تنظیم‌ مجدد اندروید، مشکلات آن را حل کنیم

توسط رضا اسکندری۲۸ مرداد ۱۳۹۴

سیستم عامل اندروید روز به روز در حال پیشرفت کردن و بهتر شدن است، امکانات و قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه می‌شود و سعی دارد اشکالات قبلی را رفع کند. اما بر کسی پوشیده نیست که چندپارگی این سیستم عامل یک نکته منفی و دردسرساز است که گاهی می‌تواند تا مدت‌ها آرامش شما را سلب کند.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…


البته منظور فقط نسخه‌های متفاوت اندروید خام نیست، بلکه شخصی‌سازی‌هایی که شرکت‌های مختلف روی آن انجام می‌دهند، پوسته‌های سفارشی که برای آن می‌سازند، و تغییرات نرم افزاری‌ای که در آن اعمال می‌کنند را هم شامل می‌شود.
یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار باید تمام این پراکندگی‌های نرم‌افزاری را برای نوشتن و توسعه یک برنامه در نظر بگیرد که کاری بسیار سخت و طاقت فرساست و گاهی با یک اشتباه خیلی کوچک یا نادیده گرفتن یک تغییر، باعث عملکرد بد یا مخرب برنامه و آسیب دیدن سیستم عامل می‌شود.

این ویژگی منفی اندروید، و گاه تاثیرات مخرب برنامه‌ها، باعث می‌شود شما گاهی واقعا در میان دریایی از خطاها، کندی‌ها و عملکردهای نامناسب گیر کنید. به شکلی که دیگر حتی بازگشت به تنظیمات کارخانه نیز جوابگوی اصلاح آن نیست یا گاه اوضاع آنقدر مشکل می‌شود که اجازه این کار را هم ندارید. در اینگونه مواقع رفتن به منوی بازگردانی (ریکاوری) گوشی و پاک کردن تمام پارتیشن‌های گوشی است. ما شما را برای انجام این کار راهنمایی می‌کنیم:

۱- وارد منوی ریکاوری خود شویددسترسی به ریکاوری

برای دسترسی به حالت ریکاوری، ابتدا گوشی خود را خاموش کنید. مرحله بعد در گوشی‌های مختلف تفاوت دارد. هر چند از سه حالت خارج نیست، نگه داشتن دکمه پاور (دکمه خاموش و روشن کردن) + دکمه کم کردن صدا، دکمه پاور + دکمه زیاد کردن صدا یا دکمه پاور + دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا به شکل همزمان.

۲- حالت‌های ریکاوری متفاوت

ریکاوری‌های متفاوت

هنگام وارد شدن به قسمت ریکاوری، ممکن است بسته به گوشی خود با صفحه‌های متفاوت در جزئیات اما مشابه در کلیات روبرو شوید. بدلیل اینکه هر شرکت کدها و ظاهر خود را در برنامه اعمال می‌کند. اما به طور کل باید چیزی مشابه تصویر بالا را مشاهده کنید.

۳- پاکسازی (Wipe) کنید

پاکسازی

با استفاده از دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا، بین گزینه‌ها حرکت کرده و با استفاده از دکمه پاور، گزینه wipe data / factory reset را انتخاب کنید. (دقت کنید این فرایند ممکن است در بعضی گوشی‌ها کمی متفاوت باشد).

۴- تایید کنید

تایید کنید

کافیست بعد از جابجا شدن بین گزینه‌ها، با فشردن Yes، عملیات را تایید کنید.

۵- پایان

تمام. حالا گوشی شما همانند یک گوشی تازه خریداری شده پاک پاک است. تمام اطلاعات و فایل‌های شما که باعث مشکلات شده بود پاک شده و می‌توانید از ابتدا رابطه خود را با گوشی شروع کنید.

دقت داشته باشید که بدلیل پاکسازی کامل گوشی، روشن کردن و شروع مجدد آن برای اولین بار، بیش از زمان معمول طول می‌‎کشد و چیزی برای ترسیدن وجود ندارد.

 

یک پاسخ بدهید