موبایل
در حال خواندن
آیا خالق اندروید به جرگه تولیدکنندگان می‌پیوندد؟
0

آیا خالق اندروید به جرگه تولیدکنندگان می‌پیوندد؟

توسط امین بهره مند۲۳ آذر ۱۳۹۴

اندی رابین کسی است که به عنوان پدر اندروید شناخته می‌شود. در سال 2005 رابین با فروش سیستم‌عامل اندروید و شرکتش به گوگل، به استخدام این شرکت در آمد، اما در سال 2013 از پروژه توسعه اندروید خارج شد و سرانجام سال 2014 به طور کامل از گوگل رفت. پس از یک سال بی خبری به نظر می‌رسد که رابین قصد دارد با یک شرکت سازنده گوشی هوشمند به دنیای اندروید بازگردد.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

بر اساس خبری که وبسایت The Information منتشر کرده است، رابین در حال کار برای راه‌ اندازی یک شرکت تولید‌کننده گوشی‌های اندرویدی است. وی هم اکنون در حال استخدام نیرو برای شرکتش است و بنا بر شایعات هزینه برپایی این شرکت جدید را، استارت‌آپ Playground که متعلق به شخص اندی رابین است، تامین خواهد کرد. استارت‌آپی که ارزش مالی آن هم اکنون نزدیک به 300 میلیون دلار برآورد می‌شود.

اینکه تصمیم رابین برای آینده این شرکت چه خواهد بود، هیچ چیز مشخص نیست. آیا او قصد دارد شرکت را راه اندازی کرده، به سود دهی برساند و سپس آن را بفروشد؟ آیا او می‌خواهد بازار میان‌رده‌ها هدف بگیرد یا به مبارزه با پرچمداران اندرویدی و آیفون خواهد رفت؟ اما اگر همان‌قدر که رابین در زمینه نرم‌افزار موفق بوده است، در زمینه سخت‌افزار نیز موفق باشد، می توان آینده شیرینی را برای طرفداران اندروید متصور بود.

یک پاسخ بدهید