موبایل
در حال خواندن
چگونه تماس‌های مزاحم را در گوشی اندرویدی مسدود کنیم؟
0

چگونه تماس‌های مزاحم را در گوشی اندرویدی مسدود کنیم؟

توسط مریم کربلایی26 ژانویه 2016

تا به حال شده بخواهید یک شماره خاص را بلاک کنید تا دیگر تماس تلفنی از آن دریافت نکنید؟ ممکن است این شماره از آن شرکت‌های تبلیغاتی باشد که وقت و بی‌وقت زنگ می‌زنند تا محصولات‌شان را معرفی کنند یا غریبه‌هایی که از سر بیکاری، مزاحم افراد می‌شوند و یا هرکس دیگری که بنا به هر دلیلی نمی‌خواهید جواب تماس‌شان را بدهید. در این مطلب به شما خواهیم آموخت که بسته به نوع گوشی اندرویدی‌تان، چگونه از شر این تماس‌های تلفنی خلاص شوید.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

(Samsung (Galaxy S4, S5, S6, Note 4

چگونه یک شماره‌ی خاص را در گوشی‌های سامسونگ (با اندروید ۵، آب‌نبات چوبی) بلاک کنیم؟

به برنامه‌ی Phone یا تماس بروید و روی Call Log تپ کنید. سپس شماره‌ای را که می‌خواهید مسدود کنید، انتخاب کنید. سپس گزینه‌ی More در گوشه‌ی بالا، سمت راست را تپ کنید و Add to auto reject list را بزنید. حالا خیال‌تان راحت باشد که دیگر هیچ تماسی از این شماره دریافت نخواهید کرد.

اما برای حذف این شماره از بلاک لیست، باید مراحل بالا را دوباره انجام دهید. سپس روی Remove from auto reject list تپ کنید.

AndroidPIT-Galaxy-S6-Lollipop-TouchWiz-dialer-call-log-reject-2

کارهای بیشتری مانند مدیریت لیست تماس‌های مسدود شده ( auto-reject list) یا مسدود کردن شماره‌های ناشناس هم می‌توانید انجام دهید. برای این کار در صفحه‌ی برنامه‌ی Phone روی More که در بالا و سمت راست صفحه است تپ کنید، سپس به تنظیمات بروید. روی Call rejection و بعد از آن Auto reject list تپ کنید تا بتوانید تمامی شماره‌های موجود در این لیست را ببینید. در اینجا می‌توانید شماره‌هایی را به صورت دستی به لیست حذف یا اضافه کنید. یا می‌توانید با روشن کردن وضعیت Unknown همه‌ی شماره‌های ناشناس را مسدود کنید.

AndroidPIT-Galaxy-S6-Lollipop-TouchWiz-call-rejection-unknown-numbers

اندروید خالص (Nexus 5, Nexus 6, Moto X, Moto G)

نحوه‌ی بلاک کردن شماره‌ی خاصی در این دسته از گوشی‌ها به نوع گوشی شما بستگی دارد. چرا که برخی این ویژگی را دارند و برخی ندارند. برای اطلاع از این موضوع برنامه‌ی Phone را باز کنید و روی شماره‌ای که می‌خواهید مسدود کنید، تپ کنید. سپس Details را باز کنید و بعد روی دکمه‌ی Menu در بالا، سمت راست تپ کنید. اگر گوشی شما ویژگی مسدود کردن تماس‌ها را داشته باشد، در این صفحه عبارت Add to blacklist یا Reject call را خواهید دید.

اما اگر گوشی شما این قابلیت را نداشت، نگران نشوید. راه‌حل‌های دیگری برای شما وجود دارد.

یکی از این راه‌ها که البته چندان ایده‌آل نیست این است که: اول از همه شماره‌ای را که می‌خواهید مسدود کنید به عنوان مخاطب ذخیره کنید. سپس به برنامه‌ی Phone بروید و روی مخاطبین (Contacts) تپ کنید و کسی را که می‌خواهید مسدود کنید، انتخاب کنید. بعد روی آیکون مداد تپ کنید و menu را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود دکمه‌ی menu در بالا، سمت راست را تپ کنید و All calls to voicemail را تیک بزنید.

androidpit-block-calls-lollipop

راه دیگر این است که با نصب اپلیکیشن‌هایی که امکان بلاک کردن شماره‌ها و مدیریت آنها را به شما می‌دهد، این کار را انجام دهید. برنامه‌ی Calls Blacklist در این زمینه بسیار معروف و کارا است.

دانلود Calls Blacklist از گوگل پلی

(HTC (One M7, One M8, One M9

اچ‌تی‌سی هم مانند سامسونگ، امکان فوق‌العاده ساده‌ای را برای مسدود کردن شماره‌های مزاحم و مدیریت آسان آنها در اختیار کاربرانش گذاشته است.

برای بلاک کردن یک شماره‌ی خاص در گوشی‌های اچ‌تی‌سی: به برنامه‌ی Phone و سپس تاریخچه‌ی تماس‌ها (Call History) بروید و روی آیکون جستجو تپ کنید تا شماره‌ی موردنظر را پیدا کنید. انگشت‌تان را برای چند لحظه روی آن شماره نگه دارید تا منویی باز شود. سپس Block caller را تپ کنید. برای مدیریت تماس‌های مسدود شده، روی آیکون menu در بالا سمت راستِ برنامه‌ی Phone تپ کنید و سپس Blocked contacts را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید تماس‌های مسدود شده را حذف یا اضافه کنید و یا تماس‌ها و پیغام‌هایی را که از طرف شماره‌های مسدود شده دریافت کرده‌اید، مشاهده کنید.

androidpit-htc-one-m9-block-calls

(Sony (Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact

گوشی‌های سری Xperia Z سونی قابلیت مسدود کردن تماس‌ها را ندارد، بنابراین مجبورید که از راه‌حل ذخیره کردن شماره به عنوان مخاطب که در بالا گفتیم، برای مسدود کردن شماره‌ها استفاده کنید یا برنامه‌ی Calls Blacklist را دانلود و نصب کنید و یا شماره‌های موردنظر را به voicemail بفرستید.

برای انجام این کار: به برنامه‌ی Contacts بروید و سپس روی نام مخاطبی که می‌خواهید مسدود کنید، تپ کنید. (اگر شماره‌ی مورد نظر در بین مخاطبین وجود ندارد، قبل از این کار ذخیره‌اش کنید.) بعد روی آیکون ویرایش (Edit) و سپس Menu تپ کنید. حال تیک  All calls to voicemail را بزنید.

AndroidPIT-Xperia-Z3-contact-all-calls-to-voicemail

(LG (G2, G3, G4

گوشی‌های ال‌جی ابزارهای جالبی برای مسدود کردن شماره‌ها دارند. برای این کار در گوشی‌های ال‌جی با اندروید آب‌نبات چوبی، هنگام دریافت تماس، به جای اینکه انگشت‌تان را روی آیکون قرمز رد تماس بگذارید، آیکون قرمز را به سمت داخل بکشید. با این کار آن شماره را به Call reject list اضافه کرده‌اید.

اما برای مدیریت این لیست: به مسیر Settings > Wireless and networks > Call بروید. روی Call reject و سپس Reject calls from تپ کنید تا لیست تماس‌های مسدود شده را ببینید. شما می‌توانید با تپ کردن روی آیکون + در گوشه‌ی بالا سمت راست صفحه، شماره‌هایی را به این لیست اضافه یا از آن حذف کنید. همچنین می‌توانید همه‌ی تماس‌های دریافتی از شماره‌های ناشناس را با زدن تیک بخش private number مسدود کنید.

AndroidPIT-LG-G4-Lollipop-call-reject-options

شما از چه روش‌هایی برای مسدود کردن شماره‌های مزاحم استفاده می‌کنید؟

منبع: androidpit

یک پاسخ بدهید