موبایل
در حال خواندن
چگونه کورتانا را به عنوان دستیار صوتی اصلی اندروید انتخاب کنیم
0

چگونه کورتانا را به عنوان دستیار صوتی اصلی اندروید انتخاب کنیم

توسط امین بهره مند13 آگوست 2015

مایکروسافت چندی پیش دستیار صوتی تلفن‌های همراه خود، کورتانا، را برای اندروید نیز عرضه کرد تا کاربران سیستم‌عامل گوگل هم بتوانند از قابلیت‌های کلیدی آن بهره ببرند. رقیب جدید سیری و Google Now یکی از دستیار‌هایی است که ارزش امتحان کردن را داشته و می‌تواند جایگیزین آن‌ها شود.

کورتانا هر روز بهتر و بهتر می‌شود تا از تمامی پتانسیل‌های اندروید استفاده کند. در نسخه آزمایشی که اخیرا مایکروسافت از کورتانا منتشر کرده است، امکان انتخاب این دستیار صوتی به عنوان دستیار صوتی اصلی دستگاه وجود دارد. در واقع کورتانا در این زمینه رو در روی Google Now قرار گرفته که دستیار صوتی پیش‌فرض در اکثر دستگاه‌های اندرویدی است.

گرچه اکنون نمی‌توان کورتانا را مانند Google Now با فرمان صوتی (Hey Cortana) فعال کرد اما می‌توانید با تنظیماتی و با نگه داشتن دکمه Home آن را فراخوانی کنید. نحوه کار بدین طریق است:

در قدم اول اطمینان حاصل کنید که اخرین نسخه کورتانا بر روی دستگاه شما نصب است. سپس دکمه Home گوشی خود را نگه دارید . دقیقا کاری را که تا الان برای فعال کردن Google Now می‌کردید. سپس با ظاهر شدن دایره، آن را به سمت بالا بکشید و رها کنید. حال یک پیغام نمایش داده می‌شود که از شما می‌خواهد برنامه‌ای را که با آن می‌خواهید به جست و جو بپردازید انتخاب کنید. Google Now یا کورتانا.

cortana-android-2

کورتانا را انتخاب کنید. حال می‌توانید انتخاب کنید که فقط همین دفعه با این برنامه به جستجو می‌پردازید و سیستم دفعه بعد نیز از شما سوال بکند، یا آن را به عنوان برنامه پیش‌فرض خود انتخاب می‌کنید. هنگامی که تصمیم گرفتید یکی از این دو را بزنید. حال کورتانا بالا می‌آید.

حال می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

یک پاسخ بدهید