موبایل
در حال خواندن
گلکسی آلفا سامسونگ اولین گوشی ساخته شده با محافظ گوریلا گلس 4
0

گلکسی آلفا سامسونگ اولین گوشی ساخته شده با محافظ گوریلا گلس 4

توسط مریم فانی۱۹ آذر ۱۳۹۳

سامسونگ در گوشی گلکسی آلفا خود که آن را رقیبی برای آیفون می داند از محافظ شیشه گوریلا گلس 4 استفاده است. به این ترتیب گلکسی آلفا اولین گوشی خواهد بود که از نسل جدید محافظ صفحه گوریلا گلس بهره می برد. در گوریلا گلس 4 از آخرین تکنولوژی ها برای افزایش مقاومت، استفاده شده است.

علاوه بر قدرت محافظتی گوریلا گلس 4، سامسونگ با استفاده از آن به هرچه باریک تر کردن گلکسی آلفا نیز اندیشیده است. در این گوشی که 7 میلی متر ضخامت دارد محافظ شیشه تنها 0.4 میلی متر ضخامت را به خود اختصاص داده است.

گفته می شود گوریلا گلس 4 مقاوم ترین محافظ شیشه ای است که تا کنون ساخته شده است و در مقابل افتادن گوشی مقاومت بسیار بالایی دارد. گفته شده کارشناسان صدها گوشی شکسته را برای درک این موضوع که چرا محافظ شیشه ممکن است آسیب ببیند بررسی کرده اند. یافته های آنها نشان داده است که صدمات وارد شده در 70 درصد موارد به خاطر آسیب های وارد شده از سطح است. این یافته ها به آنها کمک کرده تا شیشه ای باریک تر و مقاوم تر تولید کنند.

بدنه فلزی و براق گلکسی آلفا در کنار نمایشگر 4.7 اینچی این گوشی، آن را به رقیب بی بدیل آیفون 6 تبدیل کرده است. به جز بدنه فلزی، گلکسی آلفا از جهت طراحی شباهت زیادی به گلکسی اس 5 دارد و همچون اس 5 قابی تیره در پشت بدنه خود دارد. این گوشی از چیپ اگزینوس 5 که از نسل 6 LTE پشتیبانی می کند بهره می برد. دوربین اصلی گوشی دوربینی 12 مگاپیکسلی است که توانایی ضبط ویدئوهای 4K با سرعت 30 فریم بر ثانیه را دارد.

یک پاسخ بدهید