موبایل
در حال خواندن
iPhone 5se، نام گوشی 4 اینچی جدید اپل
0

iPhone 5se، نام گوشی 4 اینچی جدید اپل

توسط فرزانه فضل علی24 ژانویه 2016

طی ماه‌های گذشته، شایعات زیادی در مورد آیفون 4 اینچی جدید اپل شنیده‌ایم، گوشی که ادعا می‌شود ظاهری شبیه به آیفون 6 و بدنه‌ای تمام فلزی دارد؛ اما یک گزارش جدید عنوان می‌کند که این آیفون جدید بیشتر شبیه به iPhoen 5s خواهد بود.
طبق این گزارش، اپل روی آیفون 4 اینچی جدید خود اسم رمز N69 گذاشته اما احتمالا آن را با نام iPhone 5se وارد بازار کند. به گفته یکی از کارکنان این شرکت، پسوند se مخفف Special Edition یا iPhone 5s Enhanced است.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

از نظر طراحی تنها تغییر بزرگی که در iPhone 5se داده شده، خمیدگی لبه‌های نمایشگر در اتصال به بدنه است، مشابه آنچه در آیفون 6 و آیفون 6اس وجود دارد؛ سایر تغییرات مربوط به سخت‌افزارهای داخلی دستگاه می‌شود که از آیفون‌های اخیر وام گرفته شده.
این ویژگی‌های عبارتند از دوربین عقب 8 مگاپیکسلی، دوربین جلوی 1.2 مگاپیکسلی، پردازنده A8 به همراه کمک پردازنده M8، پشتیبانی از Live Photos، بلوتوث 4.2، NFC، فشارسنج و وای‌فای 802.11ac.
طبق شنیده‌ها، آیفون 5se فاقد نمایشگر حساس به فشار است و در رنگ‌های نقره‌ای، طلایی، خاکستری و رز گلد به بازار خواهد آمد. انتظار می‌رود اپل از آیفون 4 اینچی جدید در مراسم ماه مارس رونمایی کند و آن را از ماه آوریل به فروش برساند.