موبایل
در حال خواندن
USB OTG چیست و چه کاربردی دارد؟
1

USB OTG چیست و چه کاربردی دارد؟

توسط امین بهره مند۳ آذر ۱۳۹۴

گاهی اوقات کاربردی‌ترین چیز‌ها، اسامی مسخره‌ای دارند و این دقیقا اتفاقی است که برای USB OTG نیز رخ داده است. قابلیتی که در اکثر گوشی‌ها تعبیه شده، توانایی‌های فوق‌العاده‌ای دارد، در حالی که برخی از کاربران حتی اسم آن را نیز نشنیده‌اند. اگر شما نیز از آن دسته هستید که نمی‌دانید OTG چه هست و چه کاربردی دارد، با تکنوتاچ همراه باشید تا شما را بیشتر با این قابلیت آشنا کنیم.

OTG چیست؟

OTG مخفف کلمه On The Go است و USB OTG یک استاندارد است که به دستگاه‌ها، قابلیت ارتباط با یکدیگر را می‌دهد. برای مثال به جای متصل کردن گوشی به کامپیوتر شخصی برای انتقال فایل‌ها، با استفاده از این استاندارد می‌توانید دستگاهتان را به یک حافظه جانبی متصل کنید و اطلاعاتتان را مستقیما به آن منتقل کنید.

البته این تمام کاری که USB OTG انجام می‌دهد نیست. شما با قرار دادن دستگاه خود به عنوان هاست می‌توانید دستگاه‌های دیگری مانند کیبورد یا حتی آلات موسیقیایی را به آن متصل کنید.

این استاندارد لوگوی مخصوص به خود را دارد که در ادامه آن را مشاهده می‌کنید و اگر بر روی بسته بندی دستگاه خود آن را ببینید، می‌توانید مطمئن باشید که دستگاهتان از این قابلیت پشتیبانی می‌کند. اگر جعبه دستگاه دیجیتالی خود را گم کرده‌اید و یا اکنون به آن دسترسی ندارید می‌توانید با جست و جوی مدل گوشی خود به اضافه کلمه OTG یا USB host در گوگل، مطلع شوید که دستگاهتان این قابلیت را دارد یا خیر.

لوگوی او تی جی

چگونه می توان از OTG بر روی تلفن همراه یا تبلت استفاده کرد؟

اگر که دستگاه شما این قابلیت را پشتیبانی می‌کند، برای استفاده از آن به یک کابل OTG نیاز دارید. این کابل، که تصویر یکی از مدل‌های آن را در ادامه می‌بینید، میتوانید آن را از فروشگاه‌های لوازم جانبی موبایل تهیه کنید. اگر که قصد داشته باشید با این کابل به یک حافظه جانبی مانند فلش یا هارد اکسترنال متصل شوید، ممکن است نیاز داشته باشید یکی از برنامه‌های USB Host Controller یا Total Commander را دانلود کنید.

کابل او تی جی

چه کارهایی را می‌توانم با USB OTG انجام دهم؟

اگر بدانید چگونه از OTG استفاده کنید، به راحتی می‌توانید تبلت یا گوشی هوشمندتان را به دستگاه‌های قابل کنترل اطرافتان مانند ماوس یا کیبورد، متصل کنید. البته یک سری محدودیت‌ها نیز وجود دارد. برای مثال ممکن است ماوس‌های مخصوص بازی با کلیدهای فراوانشان، به طور کامل پشتیبانی نشوند. اما بخش‌های اساسی آن مطمئنا فعال است و به کمک او تی جی به راحتی می‌توانید با اتصال یک کیبورد به تبلتتان، آن را به یک لپ‌تاپ تبدیل کنید.

با این قابلیت می‌توانید حافظه‌های جانبی را به دستگاهتان متصل کنید. به کمک یک فایل منیجر نصب شده بر روی دیوایستان، قادر هستید به طور مستقیم به فایل‌های ذخیره شده بر روی فلش دسترسی داشته باشید و یا فایلی را به آن منتقل کنید.

nexus7_otg_cable-17

اگر از طرفداران موسیقی هستید، می‌توانید با این قابلیت دستگاهتان را به کیبورد‌های الکترونیک و یا دستگاه‌های ضبط صدا متصل کنید و تبلت یا موبایلتان را به یک وسیله برای فعالیت حرفه‌ای موسیقی تبدیل کنید.

همانطور که مشاهده کردید، این ویژگی بسیار کارآمد است. امروزه بیشتر گوشی‌های جدید از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند اما توجه به این موضوع هنگام خرید می‌تواند حائز اهمیت باشد.

منبع: AndroidPit

یک پاسخ بدهید