سیستم عامل
در حال خواندن
اندروید لالیپاپ همچنان به رشد خود ادامه می دهد
0

اندروید لالیپاپ همچنان به رشد خود ادامه می دهد

توسط امین بهره مند8 اکتبر 2015

ماه گذشته سرانجام سهم اندروید لالیپاپ از بازار نسخه‌های مختلف اندروید از مرز ۲۰ درصد عبور کرد. در واقع در ابتدای ماه سپتامبر بود که بر اساس آمار ارائه شده توسط گوگل، ۲۱ درصد از دستگاه‌های فعال اندروید با یکی از دو نسخه‌ای که لالیپاپ نامیده می‌شوند (نسخه های ۵٫۰ و ۵٫۱) کار می‌کردند.

حال یک ماه از آن آمار گذشته و اندروید ۵ همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد؛ هر چند این رشد، رشد خیلی سریعی نباشد. بر اساس آمار ارائه شده در ابتدای ماه اکتبر، ۲۳٫۵ درصد کاربران اندروید، سیستم‌عاملشان را به لالیپاپ ارتقا داده‌اند.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

رشد لالیپاپ به معنی سقوط کیت‌کت است. این نسخه که همچنان محبوب‌ترین ورژن اندروید است، سقوط ۰٫۳ درصدی داشته است و به سهم ۳۸٫۹ درصد از این بازار رسیده است. سه نسخه‌ای که مجموعا به اندروید جیلی‌بین معروف هستند نیز از ۳۱٫۸ درصد ماه سپتامبر به ۳۰٫۲ درصد رسیده‌اند. از طرف دیگر اندروید بستنی نونی نیز مانند کیت‌کت ۰٫۳ درصد افت داشته و اکنون بر روی ۳٫۷ درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب است. اما نکته جالب توجه افزایش دستگاه‌هایی است که بر روی آن‌ها اندروید جینگربرد نصب است. اندروید جینگربرد که ورژن‌های ۲٫۳٫۳ تا ۲٫۳٫۷ با این نام شناخته می‌شوند، از ۳٫۸ درصد سهم ماه سپتامبر به ۴٫۱ درصد در ماه اکتبر رسیده است! در انتهای جدول نیز کاربران وفادار به اندروید فرویو قرار دارند که ۰٫۲ درصد از دستگاه‌های دنیای اندروید را در اختیار دارند و همچنان این درصد را در طی ماه‌های گذشته حفظ کرده‌اند.

سهم نسخه های مختلف اندروید در ماه اکتبر

این آمار تنها به نسخه‌های پس از اندروید ۲٫۲ اختصاص دارد، چون گوگل توانایی جمع آوری آمار نسخه‌های قبلی را از طریق گوگل‌پلی‌استور ندارد. از ماه بعد باید شاهد اندروید مارشملو در این جدول باشیم و احتمالا سرعت رشد اندروید لالیپاپ کمتر نیز خواهد شد.

یک پاسخ بدهید