سیستم عامل
در حال خواندن
تاچ سه بعدی و Live Photos را به آیفون‌های قدیمی خود بیاورید
0

تاچ سه بعدی و Live Photos را به آیفون‌های قدیمی خود بیاورید

توسط امین بهره مند18 اکتبر 2015

اپل با معرفی هر محصولش، چند قابلیت مخصوص به آن محصول را نیز معرفی می‌کند و این بدین معناست که برای برخورداری از آن امکانات باید هزینه جدیدی کنید و مثلا گوشیتان را که تازه خریداری کرده‌اید، عوض کنید. با این حال راه حل های ساده‌تری نیز وجود دارد و آن جلبریک کردن دستگاه و استفاده از توییک‌هایی است که منتشر می شوند.

چند روز پیش جلبریکی برای iOS 9 منتشر شد که به کمک آن می‌توانید قابلیت‌هایی همچون تاچ سه بعدی یا Live Photos را که مخصوص دو آیفون جدید اپل است، به آیفون قدیمی خود بیاورید.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

البته شبیه‌سازی تاچ سه بعدی به طور کامل و دقیق امکان پذیر نیست. برای مثال تاچ سه بعدی نیازمند سخت‌افزار هایی مانند صفحه نمایش حساس به فشار است. اما این جلبریک به ترفندی در این زمینه دست یافته است. در تاچ سه بعدی برای باز کردن منوی دسترسی سریع یا مشاهده پیش نمایشی از یک عکس، از شدت فشار‌های مختلف استفاده می‌شود. اما در این توییک، این عملکردها بوسیله بالا کشیدن (سوآیپ کردن) فعال می‌شود. بر این اساس هنگامی که روی آیکون یک اپلیکیشن انگشتتان را رو به بالا می‌کشید، دسترسی‌های سریع این اپ برای شما باز می‌شود.

توییکی که این قابلیت را فعال می کند Forcy نام دارد. طبیعتا نباید از این توییک انتظار داشت که دقیقا مانند تاچ سه بعدی ایفون ۶ اس عمل کنند. اما به هر حال می‌تواند شما را با حال و هوای این تکنولوژی آشنا سازد.

توییک‌ها در واقع برنامه‌ها و تم‌هایی هستند که شما باید پس از جلبریک دستگاه، آن‌ها را دانلود و نصب کنید تا شاهد تغییرات مورد نظر خود باشید.

اما قابلیت دیگری که با توییک‌ها می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید، Live Photos است. از آن جا که این قابلیت به سخت‌افزار خاصی نیاز ندارد، بسیار بهتر از تاچ سه بعدی بر روی آیفون‌های قدیمی پیاده سازی می‌شود. در Live Photos، هنگامی که می‌خواهید با دوربین خود تصویری را ثبت کنید، دوربین چند ثانیه پس از لحظه عکس‌برداری را نیز ضبط می‌کند که می‌توانید آن چند لحظه را به همراه موزیک مشاهده کنید. شما با کمک توییک The Live Photos Enabler می‌توانید این قابلیت را به گوشی خود بیاورید.

در هر دو مورد بالا، شما مطمئنا تجربه ضعیف‌تری نسبت به آیفون ۶ اس خواهید داشت. اما به هر حال این موارد روش هایی هستند که می‌توانید بدون پرداخت هزینه سنگین برای خرید دستگاه جدید، به قابلیت‌های جدید آن‌ها سرک بکشید.

صفحه توییک Forcy

صفحه توییک The Live Photos Enabler

منبع: The Verge

یک پاسخ بدهید