سیستم عامل
در حال خواندن
تنها در ۵ روز، نیمی از دستگاه‌های اپل به iOS 9 ارتقا یافته‌اند
0

تنها در ۵ روز، نیمی از دستگاه‌های اپل به iOS 9 ارتقا یافته‌اند

توسط امین بهره مند23 سپتامبر 2015

مدت زمان زیادی از معرفی آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس نمی‌گذرد و به زودی برای فروش به بازار‌ خواهند آمد. این دو گوشی با سیستم‌عامل جدید iOS 9 عرضه می‌شوند که چند روز  پیش به طور رسمی منتشر شد و در دسترس کاربران اپل قرار گرفت. نکته قابل توجه در این به روز رسانی، لیست بلند دستگاه‌های قابل ارتقا به این ورژن است؛ به طوری که حتی دارندگان آیفون ۴ اس و آیپد ۲ که حدود ۴ سال از عرضه‌شان می‌گذرد نیز می‌توانند دستگاه خود را به این نسخه ارتقا دهند.

اما آماری که اپل در مورد تعداد دستگاه‌های به روز شده ارائه داده است، بسیار جالب است. طبق آمار اپل، نزدیک به نیمی از دستگاه‌های قابل ارتقا، به این نسخه مهاجرت کرده‌اند.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

در چند روز گذشته گزارش‌هایی در مورد ضعف عملکردی iOS 9 بر روی دستگاه‌های پیشرفته اپل مانند آیفون ۵ اس و آیفون ۶ شنیده شده است. بسیاری این نسخه را کندتر از نسخه قبلی این سیستم‌عامل دانسته‌اند. اما گویا این مسئله زیاد برای کاربران اپل نگران‌کننده نبوده است و آماری که اپل اخیرا در مورد ارتقا ۵۰ درصد دستگاه های قابل ارتقا به iOS 9 منتشر کرده است، این موضوع را تایید می‌کند. در واقع این بیشترین درصد کاربرانی است که در مدت زمان مشابه، به نسخه جدید مهاجرت کرده‌اند. البته طبق آماری که موسسه‌های مستقل مانند Mixpanel و GoSquared ارائه کرده‌اند، این درصد ۳۶ و ۳۳ بوده است که در اینجا شاهد اختلافی ۱۴ تا ۱۷ درصدی با آمار خود اپل هستیم که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

مقایسه موسسه Mixpanel در مورد درصد ارتقا به iOS 9

به هر حال هر کدام از آمار‌ها را که در نظر بگیریم، این درصد ارتقا پس از تنها ۵ روز از انتشار رسمی iOS 9، بسیار شگفت‌آور است. اگر بخواهیم مقایسه‌ای با اندروید داشته باشیم، طبق آمار Mixpanel، پس از چندین ماه که آپدیت لالیپاپ برای اندروید عرضه شده است، تنها ۳۷ درصد دستگاه هایی که قابلیت ارتقا به این نسخه را دارند، به آن مهاجرت کرده‌اند.

یک پاسخ بدهید