سیستم عامل
در حال خواندن
توقف پروژه انتقال اپ‌های اندروید به ویندوز مایکروسافت
0

توقف پروژه انتقال اپ‌های اندروید به ویندوز مایکروسافت

توسط زهرا عسگری4 مارس 2016

مایکروسافت برای تشویق توسعه‌دهندگان به ساخت برنامه برای ویندوز، همیشه با مشکل مواجه بوده به همین خاطر سال گذشته در کنفرانس بیلد خود از 4 ابزار برای پورت کردن برنامه‌های سایر پلتفرم‌ها به ویندوز 10 رونمایی کرد. اکنون ابزار استوریا که برای پورت کردن برنامه‌های اندروید به ویندوز بود رسما از دور خارج شده است.

مایکروسافت سال گذشته این ابزار را از بیلدهای ویندوز 10 حذف کرد و اعلام کرد استوریا هنوز آماده نشده، اما اکنون این شرکت به طور کامل توسعه استوریا را پایان داده است. البته ابزار انتقال برنامه‌های iOS هنوز به کار خود ادامه می‌دهد. مایکروسافت عنوان کرده  است که توسعه‌دهندگان داشتن دو ابزار برای انتقال اپلیکیشن‌ها را گمراه ‌کننده خوانده‌اند به همین خاطر تصمیم گرفته ابزار انتقال برنامه‌های iOS را نگه دارد و استوریا را کنار بگذارد.

از طرف دیگر مایکروسافت اکنون در اندیشه تصاحب Xamarin است؛ برنامه‌ای که راهی ساده‌‌تر پیش پای توسعه‌دهندگان می‌گذارد تا اپلیکیشن‌هایی برای چند پلتفرم بسازند. مایکروسافت می‌گوید این ابزار جایگزینی خوب برای استوریا است در حالی که این دو پروژه کاملا متفاوت هستند. استوریا به توسعه‌دهندگان اجازه می‌داد برنامه‌های اندروید (که به زبان جاوا نوشته شده‌اند) را به ویندوز 10 بیاورند اما Xamarin به کدهای نوشته شده با سی شارپ نیاز دارد که بعید است این ابزار چندان به کار توسعه‌دهندگان اندروید بیاید.

یک پاسخ بدهید