سیستم عامل
در حال خواندن
طرفداران اپل،عاشق اندروید هستند!
1

طرفداران اپل،عاشق اندروید هستند!

توسط امین بهره مند11 آگوست 2015

تقریبا در هر زمینه، از ورزش گرفته تا سیاست، دو قطب اصلی وجود دارند. دو قطب که همواره رقیب هم بوده‌اند و طرفداران متعصبی دارند که با هم دیگر در حال بحث و جدل هستند. در دنیای سیستم‌عامل گوشی‌های موبایل، این دو قطب را اندروید و آی‌او‌اس تشکیل می‌دهند. این رقابت به گونه‌ای با جدال اپل و سامسونگ نیز گره خورده است. در فضای مجازی نیز همواره بحث بین طرفداران این دو سیستم‌عامل داغ بوده است. البته گاهی این بحث‌ها به طرفداری کورکورانه تبدیل می‌شود.

با توجه به این مطلب، یک گروه طنز هلندی یک گوشی آیفون را برداشته و ورژن ۵ سیستم‌عامل اندروید را روی آن نصب کرده‌اند و آن را به مردمی که در خیابان راه می‌روند نشان داده و به آن ها می‌گویند که این ورژن جدید سیستم‌عامل آی‌او‌اس (iOS 9) است. واکنش‌های مردم به آیفونی که بر روی آن اندروید نصب شده جالب توجه است.

یکی از رهگذران پس از دیدن این گوشی می‌گوید که این ورژن از آی‌او‌اس بار دیگر کارها را راحت‌تر کرده است. شخص دیگری از ویجت‌های آن تعریف و تمجید می‌کند.

باقی رهگذرانی که طرفدار اپل هستند و نمی‌دانند که آی‌اواس ۹ که آن را بررسی می‌کنند در واقع همان اندروید ۵ است و می‌گویند که این خیلی زیباتر و سریع‌تر از اندروید است! دیگری می‌گوید که اپل همیشه بهتر است. فرد دیگری اذعان می‌کند با وجود اینکه از طرفداران سامسونگ است اما به نظر می‌رسد این نسخه جدید از آی‌او‌اس سریع‌تر از اندروید اپلیکیشن‌ها را باز می‌کند!

یکی از طرفداران آی‌او‌اس می گوید: مطمئنا این نسخه نسبت به ورژن‌های قبل پیشرفت داشته است. تنها یک نفر می‌گوید که این نسخه از آی او اس بسیار شبیه اندروید است.

از این پروژه نتایج بسیاری می‌توان گرفت. شاید مهم‌ترین آن این است که گرچه خیلی از طرفداران این دو قطب برای طرفداری خود دلایل منطقی دارند، اما بعضی از مردم که فکر می‌کنند تفاوت بین اندروید و آی‌او‌اس را می‌دانند حتی نمی‌توانند این دو را از هم تشخیص بدهند. و شاید بتوان حقیقتی هولناک‌تر را از آن نتیجه گرفت: تبلیغات تلویزیونی و رسانه‌ها قدرت تفکر را از ما گرفته‌اند.

ویدیوی این ماجرا را در ادامه ببینید.

 • Erfan
  12 آگوست 2015 @ 18:36

  چه باحال
  وقتی غولی مثل گوگل پشت این پلتفرم باشه بایدم اینقد محبوب بشه

  آهان، راستی یه مقاله هم از پروژه هلدینگ گوگل تهیه کنید
  ممنون

یک پاسخ بدهید