سیستم عامل
در حال خواندن
تماشا کنید: iOS 9 سریعتر است یا iOS 8.4.1؟
0

تماشا کنید: iOS 9 سریعتر است یا iOS 8.4.1؟

توسط امین بهره مند21 سپتامبر 2015

چند روز پیش، iOS 9 به طور رسمی منتشر شد و طبق آمار‌های اولیه، تعداد زیادی از کاربران این سیستم‌عامل به نسخه جدید آن مهاجرت کرده‌اند. این سیستم‌عامل نسبت به نسخه قبلی خود تغییراتی داشته است که از جمله آن می‌توان به تغییرات مالتی تسکینگ، قابلیت پیشگویی فعال، صفحه کلید جدید، قابلیت مصرفِ کم باتری و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. از طرف دیگر حجم اشغالی توسط این سیستم‌عامل نیز کاهش یافته است که خبر خوشی برای طرفداران اپل است. اما در همین مدت کم شکایت‌های زیادی از سرعت پایین این نسخه شده است.

اگر می‌خواهید بدانید که این نسخه نسبت به نسخه قبلی iOS از نظر سرعت چگونه است، با تکنوتاچ همراه باشید.

در ویدیویی که برای شما آماده کرده‌ایم تفاوت سرعت iOS 9 با iOS 8.4.1 بر روی آیفون ۶، آیفون ۵ اس ، آیفون ۵ و آیفون ۴ اس مقایسه شده است. بر اساس این ویدیو به نظر می‌رسد سرعت بالا آمدن اولیه iOS 9 نسبت به نسخه قبل، بیشتر شده است. تنها در آیفون  ۴ اس، نسخه آخر این سیستم‌عامل ۳ ثانیه دیرتر از نسخه قبلی بالا می‌آید که دلیل آن هم می‌تواند این باشد که iOS 9 برای دستگاه‌های جدید اپل بهینه‌سازی شده است.

اما پس از بالا آمدن سیستم‌عامل، به نظر می‌رسد که iOS 8.4.1 از نظر سرعت بهتر عمل می‌کند. در iOS 9 پس از ضربه زدن بر روی هر برنامه یک تاخیر اندک تا باز شدن آن برنامه وجود دارد. این تاخیر در آیفون ۴ اس به شدت قابل مشاهده است اما در آیفون ۶ کمتر به چشم می‌آید. اما به هر حال اگر بخواهیم از این نظر این دو نسخه را مقایسه کنیم، باید بگوییم که iOS 9 اندکی کندتر است.

اما این به چه معناست؟ اگر از iOS 8.4.1 استفاده می‌کنید و به سرعت بالای آن عادت کرده‌اید، بهتر است برای مهاجرت به iOS 9 اندکی دست نگه دارید. در این چند روز، کاربران شکایت‌های بسیاری از لگ‌های بیشمار این نسخه از آی‌او‌اس، حتی بر روی آیفون ۶، داشته‌اند. ممکن است اپل در نسخه‌های بعدی این مشکلات را برطرف کند اما با وضعیت فعلی، iOS 9 از این نظر زیاد راضی‌کننده به نظر نمی‌رسد.

منبع: ubergizmo

یک پاسخ بدهید