سیستم عامل
در حال خواندن
نسخه ۶ اندروید، مارشملو نام گرفت
1

نسخه ۶ اندروید، مارشملو نام گرفت

توسط فرزانه فضل علی۲۷ مرداد ۱۳۹۴

گوگل رسما نام نسخه بعدی اندروید را مارشملو (Marshmallow) نهاد و مشخص شد که این نسخه ششمین نسخه از سیستم عامل اندروید خواهد بود.

چند روز پیش، ویدیویی از سوی دو تن از کارکنان گوگل در یوتوب قرار گرفت که در آن عنوان شده بود به زودی نام نسخه بعدی اندروید مشخص می‌شود. تنها چند روز پس از این جریان، با اضافه شده مجسمه ربات سبز رنگ اندروید که یک مارشملو در دست دارد، رسما نام نسخه بعدی اندروید معرفی گردید تا ششمین نسخه از این سیستم عامل به شیرینی مارشملو باشد.

سنت چنین نام‌گذاری از نسخه ۱٫۵ اندروید با عنوان CupCake آغاز شد و نسخه‌های بعدی به ترتیب Donut، Eclair، Froyo، Gingerbread، Honeycomb، Ice Cream Sandwich، Jelly Bean، KitKat و Lollipop نام نهاده شدند. پیشتر گفته شده بود که احتمالا اندروید M یا Marshmallow نسخه ۵٫۲ سیستم عامل اندروید باشد ولی اکنون مشخص شده که این نسخه، شماره ۶ را خواهد داشت.

جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید چند ماه قبل در کنفرانس Google I/O معرفی گردید، سیستم عاملی که دارای ویژگی‌های مهمی همچون پشتیبانی از اسکنر اثر انگشت، سیستم پرداخت با موبایل Android Pay، محدود کردن دسترسی اپلیکیشن‌ها، بهینه شده مصرف باتری و… است. همچنین امروز آخرین نسخه از نسخه مخصوص توسعه دهندگان اندروید M منتشر شد و باید تا چند هفته دیگر شاهد عرضه نسخه نهایی آن به همراه نکسوس‌های جدید گوگل باشیم.

منبع: فون آرنا
  • Erfan
    ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ @ ۲۲:۰۰

    با این همه تغییرات، باعث تعجب بود که نسخه‌ی ۵٫۲ معرفی بشه
    بنظرم گوگل (یا آلفابت!) اگه روی امنیت اندروید متمرکز بشه میتونه خیلی از IOS ای هارو به سمت خودش جذب کنه

یک پاسخ بدهید