سیستم عامل
در حال خواندن
نسخه 5 اندروید تنها روی 0.1 درصد از دستگاه ها نصب شده است
0

نسخه 5 اندروید تنها روی 0.1 درصد از دستگاه ها نصب شده است

توسط حسن آیتی۱۱ آذر ۱۳۹۳

در جدیدترین گزارشی که گوگل بصورت ماهانه از سهم نسخه های مختلف اندروید در بازار دستگاه های اندرویدی منتشر کرده است، سهم اندوروید کیت کت اکنون به 34 درصد از کل دستگاه های اندرویدی رسیده که نشان از رشد 4 درصدی نسبت به ماه پیش است.
همچنان گسترده ترین نسخه اندروید مورد استفاده در دستگاه های اندرویدی مربوط به نسخه جلی بین ( 4.1 – 4.2 – 4.3) می باشد که در مجموع 47.8 درصد از کل را به خود اختصاص داده است. با توجه به اینکه اکثر دستگاه هایی که از اندروید جلی بین استفاده می کنند در آینده به نسخه جدیدتر آپدیت نخواهند شد، فعلا باید به صدر نشین ماندن این نسخه در میان آمار عادت کنیم.

 در این گزارش همچنین سهم نسخه اندروید بستنی حصیری Ice Cream) 7.8) درصد، نسخه نان زنجبیلی Gingerbeard) 9.1) درصد و نسخه فرویو 0.5 درصد اعلام شده است. گوگل اعلام کرده است که نسخه هایی که سهم آنها کمتر از 0.1 درصد از آمار کل باشد را در گزارشات ماهانه خود اعلام نمی کند و با توجه به اینکه در این گزارش نامی از اندروید نسخه 5 آبنبات چوبی نمی بینیم پس احتمالا هنوز درصد سهم این نسخه به بالای 0.1 نرسیده است. البته این مورد با توجه به مدت زمان کمی که از انتشار نسخه 5 می گذرد و هنوز این بروزرسانی برای خیلی از دستگاه های انجام نشده است، جای تعجب ندارد ولی به احتمال زیاد در ماه های آینده و پس از عرضه بروزرسانی اندرودی 5 برای دستگاه های سایر تولید کنندگان، شاهد رشد آمار آن در گزاراشات ماهانه گوگل خواهیم بود.

یک پاسخ بدهید