سیستم عامل
در حال خواندن
پترن‌های کاربران اندروید بسیار به هم شبیه است
0

پترن‌های کاربران اندروید بسیار به هم شبیه است

توسط امین بهره مند24 آگوست 2015

بسیاری از ما برای حفاظت از دستگاه اندرویدیمان بر روی آن رمز می‌گذاریم. اندروید این قابلیت را به کاربرانش داده که به جای استفاده از رمز به صورت رقم و حروف، به کمک رسم یک شکل، دستگاهشان را حفاظت کنند. اگر شما هم از پترن‌ها برای حفاظت دستگاهتان کمک می‌گیرید، شاید بهتر باشد که در مورد آن‌ها یک بازنگری داشته باشید. اخیرا یک بررسی نشان داده که کاربران اندروید از پترن‌های مشابه به یکدیگر برای قفل کردن دستگاه‌هایشان استفاده می‌کنند.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

مارت لوگه، فارغ‌التحصیل دانشگاه فنی و علوم طبیعی نروژ، می‌گوید ۷۷ درصد از کسانی که در بررسی وی شرکت کرده‌اند، پترن قفل صفحه خود را از گوشه صفحه آغاز می کردند و ۴۴ درصد افراد از گوشه‌ی بالا سمت چپ برای آغاز ترسیم خود استفاده می‌کردند.

یافته‌های او با نتایج بدست آمده در کنفرانس امنیتی پسورد کان (به انگلیسی: PasswordCon) پس از بررسی ۴۰۰۰ پترنی که کاربران ایجاد کرده بودند، تطابق دارد.

لوگه پترن‌هایی را پیشنهاد می‌دهد که متقاطع بوده و در عین حال از گوشه‌ها شروع نشده باشند. وی همچنین می‌گوید هر چه پترن پیچیده‌تر باشد، مثلا طولانی‌تر باشد و یا طرح سختی داشته باشد، طبیعتا از امنیت بیشتری برخوردار است.

پسورد های ضعیف در اندروید

برای اینکه متوجه شویم آیا ترسیم این پترن‌ها با اتفاقات زندگی ما گره خورده و آن ها بر روی شکل پترن‌ها تاثیر گذارند یا خیر، نیاز به مطالعات بیشتری است. لوگه می‌گوید ۱۰ درصد از پترن‌ها به شکل یکی از حروف انگلیسی هستند (مانند N یا O. شبیه پترن‌هایی که در تصویر می‌توانید ببینید). عدم توجه ما به مسائل امنیتی باعث می‌شود که از حروف اختصاری به عنوان نشانه برای پترن‌هایمان استفاده کنیم. ممکن است زمانی بررسی‌ها نشان دهند که ما معمولا حرف اول اسممان را به عنوان پترن انتخاب می‌کنیم که می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد.

البته که توصیه‌های لوگه برای انتخاب یک پترن با امنیت بالا مفید است، اما پیش از این اپلیکیشن‌هایی مانند ۱Password شروع به ارائه سرویسی کرده‌اند که به کاربر پسورد‌های مناسب پیشنهاد می‌کند. این اپلیکیشن‌ها با دانستن اینکه چه پترن‌هایی نامناسب هستند، به ما چیزی را پیشنهاد می‌دهند که از امنیت بیشتری برخوردار است. اگر به استفاده از این‌گونه اپلیکیشن‌ها تمایل دارید، می‌توانید مطلبی که پیش از این در این مورد نوشته ایم، بخوانید.

شما چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما پترن‌های امنیتی گوشی‌هایمان نیازمند بازنگری است؟

منبع: TNW News

 

یک پاسخ بدهید