سیستم عامل
در حال خواندن
نسل جدید پردازنده‌ها فقط با ویندوز 10 سازگار خواهند بود
0

نسل جدید پردازنده‌ها فقط با ویندوز 10 سازگار خواهند بود

توسط امین بهره مند۲۸ دی ۱۳۹۴

مایکروسافت پس از عرضه ویندوز 10 به طرق مختلف قصد تشویق کاربران به مهاجرت به این سیستم عامل را داشته است. بر اساس جدیدترین اطلاعیه این شرکت پردازنده‌های نسل آینده اینتل و AMD تنها با ویندوز 10 قابل استفاده هستند. در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

مایکروسافت اعلام کرده است که سیاست‌های پشتیبانی این شرکت تغییر کرده و در آینده، نسل بعدی پردازنده‌ها قادر به کار با ویندوز 7 و ویندوز 8.1 نخواهند بود و برای هماهنگی این ویندوز‌ها با پردازنده‌های جدید، به روز رسانی منتشر نخواهد کرد. در وبلاگ این شرکت آمده است که :

در یک گام رو به جلو و با توجه به نسل جدید پردازنده ها که در راه هستند، نسل جدید پردازنده‌ها تنها با آخرین نسخه ویندوز سازگار خواهند بود.

در ادامه نیز این شرکت ذکر کرده است که منظور از پردازنده‌های نسل آینده پردازنده Kaby Lake اینتل و Bristol Ridge ای ام دی است که در آینده نزدیک وارد بازار خواهند شد.

در مورد این به‌روز‌رسانی سیاست‌های مایکروسافت توجه به یک نکته حائر اهمیت است. این تغییر به معنای برداشته شدن پشتیبانی کامل از ویندوز 8.1 یا ویندوز 7 نیست. این دو نسخه ویندوز همچنان به روز رسانی‌های نرم‌افزاری و امنیتی را دریافت خواهند کرد اما اگر قصد دارید در آینده بر روی PC خود یک پردازنده نسل جدید ببندید، قادر به نصب این دو سیستم‌عامل نخواهید بود چون با آن پردازنده سازگار نیستند و مایکروسافت نیز قصد ندارد برای سازگاری با پردازنده‌های جدید آن‌ها را به روز رسانی کند. البته هم‌اکنون نیز سری Skylake اینتل نیز با نسخه‌های قبلی ویندوز سازگار نیست.

منبع: Ubergizmo

یک پاسخ بدهید