سیستم عامل
در حال خواندن
چرا رمز ۶ رقمی iOS 9 یک اتفاق خوب است
0

چرا رمز ۶ رقمی iOS 9 یک اتفاق خوب است

توسط حسن آیتی۲۰ خرداد ۱۳۹۴

اپل در مراسم معرفی iOS 9 در مورد ویژگی‌های برجسته این سیستم عامل جدید حرف‌های زیادی زد اما خیلی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های iOS 9 نیز ناگفته باقی ماندند. یکی از تغییرات جدیدی که در iOS 9 ایجاد شده است افزایش تعداد رقم‌های قفل گوشی از ۴ رقم به ۶ رقم است.

خیلی از ما به اجبار روی گوشی خود رمز گذاشته‌ایم و آن‌هایی که مثل من حوصله باز کردن پیاپی قفل گوشی را ندارند سعی می‌کنند از یک رمز آسان استفاده کنند تا سریعتر وارد گوشی شوند. یک خبر بد برای تنبل‌ها و البته دزدها اینست که اپل در نسخه جدید iOS تعداد رقم‌های قفل گوشی را به ۶ رقم افزایش داده است، با این کار تعداد ترکیب‌های عددی ممکن از ۱۰۰۰۰ به ۱ میلیون احتمال افزایش پیدا می‌کند که در بالا بردن امنیت کاربران بسیار حائز اهمیت است.

شاید بپرسید که با وجود فناوری Touch ID در محصولات اپل، دیگر چه نیازی به استفاده از روش قدیمی وارد کردن رمز است. درسته، فناوری Touch ID و اسکن اثر انگشت امنیت بسیار بالایی را به دستگاه‌های اپل آورده اما فراموش نکنید که همه تولیدات این شرکت از این فناوری برخوردار نیستند.

تاچ آی‌دی

آیفون ۵سی، آیپد مینی ۲ و آیپد ایر ۱ جز دستگاه‌های جدیدی محسوب می‌شوند که فاقد فناوری اسکن اثر انگشت هستند و می‌توانند به iOS 9 آپدیت شود. تازه اگر نخواهیم دستگاه‌های قدیمی‌تری مثل آیپد مینی، آیپد نسل ۳ و ۴ و یا حتی آیفون ۵ را به حساب بیاوریم. کم شدن حجم iOS 9 کمک خواهد کرد که دستگاه‌های قدیمی و با ظرفیت پایین مثل آیفون ۵سی ۸ گیگابایتی بتوانند جدیدترین نسخه iOS را روی خود داشته باشند. از طرفی کد رمز ۶ رقمی تا حد زیادی می‌تواند جای خالی Touch ID را در این دستگاه‌ها پر کند و امنیت بیشتری به آن‌ها ببخشد.

با تمام این حرف‌ها قبول دارم که به یاد سپردن رمز‌های ۶ رقمی سخت‌تر خواهد بود و حتی اگر شما از Touch ID هم استفاده بکنید باز هم در شرایط مختلف از شما خواسته می‌شود تا کد رمز خود را وارد کنید.

منبع: Thenextweb

یک پاسخ بدهید