سیستم عامل
در حال خواندن
چه کسانی نسخه نهایی ویندوز ۱۰ را زودتر دریافت می‌کنند
0

چه کسانی نسخه نهایی ویندوز ۱۰ را زودتر دریافت می‌کنند

توسط فرزانه فضل علی۱۳ تیر ۱۳۹۴

در حالی که کاربران بسیاری منتظر انتشار نسخه جدید سیستم‌عامل ویندوز هستند، مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز ۱۰ در روز ۷ مرداد در دسترس همه قرار نمی‌گیرد. این شرکت اعلام کرد، برای اطمینان از دریافت مناسب و بدون مشکل این نسخه از ویندوز، با توجه به درخواست های بسیاری که برای آن وجود دارد، ویندوز ۱۰ را طی چند مرحله در دسترس کاربران قرار خواهد داد.

بدین ترتیب در روز ۷ مرداد، ویندوز اینسایدرها که تا کنون نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ را بر روی سیستم‌های خود داشتند، می‌توانند ویندوز خود را به نسخه نهایی آپدیت کنند. پس از آن کاربرانی که ویندوز ۱۰ را رزرو کرده اند در صورت سازگار بودن سیستم‌شان با این نسخه از ویندوز، آن را دریافت خواهند کرد.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده که به زودی ویندوز ۱۰ را در اختیار تولیدکنندگان و خرده‌فروشان قرار خواهد داد. این شرکت در عین حال که دوره زمانی برای انتشار ویندوز ۱۰ را اعلام نکرده، گفته است تلاش می‌کند تا هرچه سریع‌تر این ویندوز جدید با ویژگی‌هایی همچون کورتانا (تنها برای برخی کشورها)، Windows Hello، مرورگر Edge و … به دست کاربران برساند.

نسخه‌های Pro و Home ویندوز ۱۰ در تاریخ ۷ مرداد و نسخه‌های Education و Enterprise این ویندوز در تاریخ ۱۰ مرداد منتشر می‌شود. مایکروسافت هنوز تاریخ قطعی برای انتشار ویندوز ۱۰ موبایل خود اعلام نکرده است اما انتظار می‌رود اندکی بعد از انتشار ویندوز ۱۰، شاهد نسخه موبایل این سیستم‌عامل نیز باشیم.

یک پاسخ بدهید