سیستم عامل
در حال خواندن
کاربران لالیپاپ روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کنند
1

کاربران لالیپاپ روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کنند

توسط امین بهره مند۱۴ مرداد ۱۳۹۴

با ورود به ماه آگوست، جدیدترین آمار نسخه‌های نصب شده اندروید بر روی دستگاه‌ها اعلام شد.

طبق آمار اعلام شده اکنون ۱۵٫۵ درصد از دستگاه‌های اندرویدی به اندروید ۵٫۰ و حدود ۲٫۶ درصد به اندروید ۵٫۱ ارتقا یافته‌اند. آمارها نشان می‌دهد توزیع لالیپاپ اندروید اکنون بر روی ۱۸٫۱ درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب شده و بیانگر رشد ۵٫۷ درصدی این میزان نسبت به ماه گذشته است. اندروید کیت‌کت (نسخه ۴٫۴ اندروید) که اکنون محبوب‌ترین نسخه اندروید محسوب می‌شود نیز نسبت به ماه گذشته رشد یک درصدی داشته و اکنون ۳۹٫۳ درصد از دستگاه‌های اندرویدی با اندروید کیت‌کت کار می‌کنند.

۱۸٫۱-of-Android-devices-are-running-Lollipop

بعد از کیت‌کت، جیلی‌بین(ورژن‌های ۴٫۱ تا ۴٫۳ اندروید) بیشترین محبوبیت بین کاربران را داراست و ۳۳٫۶ درصد کاربران از جیلی‌بین استفاده می‌کنند. بعد از جیلی بین لالیپاپ قرار دارد. نکته قابل توجه رتبه چهارم جینجربرد ( ورژن ۲٫۳٫۳ تا ۲٫۳٫۷ اندروید) است که همچنان ۴٫۶ درصد تبلت‌ها و گوشی‌های اندرویدی به آن وفادار مانده‌اند. رتبه‌های پایانی جدول هم به اندروید بستنی‌نونی (ورژن‌های ۴٫۰٫۳ تا ۴٫۰٫۴ ) با ۴٫۱ درصد و فرویو (ورژن ۲٫۲ اندروید) با ۳ درصد کاربر اختصاص دارد.

این اطلاعات از بررسی نسخه‌های اندروید بازدید کنندگان گوگل پلی‌استور در هفت روز گذشته به دست آمده است. برای اینکه درک کاملی از اینکه بعضی از نسخه‌های اندروید چقدر قدیمی هستند به دست آورید توجه شما را به این نکته جلب می‌کنیم که حدود ۵ سال پیش بود که  آپدیت فرویو آمد و این به‌روزرسانی امکان مشاهده انیمیشن‌های فلش هنگام کار با مرورگر را به کاربر می‌داد. اتفاقی که در زمان خودش انقلابی محسوب می‌شد.

ماه آینده، با توجه به اینکه دستگاه‌های بیشتری به اندروید لالیپاپ ارتقا پیدا می‌کنند و همچنین گوشی‌های جدید با اندروید ۵٫۱ عرضه خواهند شد، باید شاهد افزایش بیشتر سهم لالیپاپ از بازار اندرویدها باشیم.

یک پاسخ بدهید