سیستم عامل
در حال خواندن
کارهایی که باید قبل از آپدیت اندروید انجام دهید
0

کارهایی که باید قبل از آپدیت اندروید انجام دهید

توسط مریم کربلایی19 سپتامبر 2015

به‌روز رسانی سیستم‌عامل اندروید، کاری ساده است ولی گاهی باعث بروز مشکلاتی شود. تنها با رعایت چند نکته‌ی کوچک پیش از انجام فرآیند به‌روزرسانی، می‌توانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید. البته نمی‌توان تضمین کرد که اندروید به طور کامل از عیب و نقص، عاری شود. ولی با انجام مراحل زیر، خیلی از مشکلات معمول اندروید رفع می‌شود.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

 ۱-پشتیبان‌گیری از اطلاعات

تا می‌توانید از اطلاعت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. نسخه‌های بیشتر، آسودگی خاطر بیشتری برای‌تان می‌آورد. بهتر است در بازه‌های زمانی مختلف، نسخه پشتیبان بگیرید و برای امنیت بیشتر آنها را در مکان‌های متفاوت، ذخیره کنید. برای پشتیبان گرفتن می‌توانید از سرویس‌های ابری استفاده کرده یا یک اپلیکیشن رایگان مثل Helium نصب کنید. همچنین می‌توانید با اتصال گوشی خود به کامپیوترتان به وسیله‌ی یک کابل یو‌اس‌بی، اطلاعات‌تان را روی کامپیوتر کپی کنید. یا اطلاعات را برای خودتان ایمیل کنید. یا از اپلیکیشن Nandroid  استفاده کنید. مهم نیست از چه روشی استفاده می‌کنید. فقط به هر طریقی که می‌توانید پشتیبان بگیرید. و برای اطمینان، چندین بار این کار را انجام بدهید.

پشتیبان گیری برای اندروید

۲-شارژ کردن گوشی

خیلی مهم است که در خلال فرآیند به‌روزرسانی اندروید، گوشی‌تان به دلیل تمام شدن باتری خاموش نشود. پس قبل از شروع، مطمئن شوید که گوشی به اندازه کافی شارژ داشته باشد. ما پیشنهاد می‌کنیم که پیش از دانلود به‌روزرسانی گوشی حداقل ۷۰ تا ۸۰٪ شارژ داشته باشد.

phone on charge

۳-گرفتن اسکرین شات

قبل از شروع به‌روزرسانی، از آخرین وضعیت صفحه نمایش خود، چند اسکرین‌شات بگیرید و به خودتان ایمیل کنید. اگر شما از جایگزین لانچر اندروید استفاده می‌کنید، می‌توانید تنظیمات صفحه نمایش خود را ذخیره کنید. اما اگر از لانچر خود اندروید استفاده می‌کنید از صفحه نمایش خود چند اسکرین شات بگیرید. این تصاویر به شما کمک می‌کند که به یاد بیاورید صفحه نمایش شما پیش از به‌روزرسانی به چه شکل بوده است تا بتوانید دوباره آن را به همان صورتی که قبلا تنظیم کرده بودید، دربیاورید. فرآیند به‌روزرسانی به خودی خود گوشی شما را ریست نمیکند و تنظیمات شما را بهم نمی‌ریزد. اما در مرحله بعد متوجه خواهید شد که چرا ما در اینجا اسکرین‌شات گرفتن را توصیه کرده‌ایم.

screen shot

۴-پاک کردن کش و بازگرداندن به تنظیمات اولیه

احتمالا می‌گویید که بعد از به‌روزرسانی اندروید نیازی به ریست فکتوری یا برگشت به تنظیمات کارخانه نیست و ممکن است این حرف برای شما درست باشد، اما شما حداقل باید کش سیستم اندروید خود را پس از نصب نسخه جدید پاک کنید. این کار، سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای ازبین بردن مشکلات اولیه باتری و مسائل مربوط به عملکرد آن است. بازگرداندن گوشی به تنظیم اولیه کارخانه و شروع مجدد با سیستم عامل جدید، شما را از مشکلاتی که اغلب کاربران اندروید پس از به‌روزرسانی با آن مواجهند، دور می‌کند.

پس از این که از همه اطلاعات خود نسخه پشتیبان فراهم کردید و به‌روزرسانی را نصب کردید، به سادگی می‌توانید گوشی خود را به تنظیمات اولیه برگردانید. این کار معمولا با نگه داشتن همزمان دکمه پاور گوشی و کم کردن صدا انجام می‌شود، اما بسته به گوشی‌های مختلف ممکن است فرق داشته باشد. برای کسب اطلاعاعت بیشتر تنظیم مجدد اندروید را بخوانید.
و سپس قسمت کش را پاک کنید و به تنظیم اولیه کارخانه بازگردانید.
وقتی دوباره گوشی را راه‌اندازی کردید، به سادگی می‌توانید نسخه پشتیبان خود را بازگردانید. و صفحه‌نمایش خود را با استفاده از اسکرین‌شات‌هایی که گرفتید، به همان شکل دلبخواهی که سابق بود، تنظیم کنید.
همانطور که در ابتدا گفتیم نمی‌توان تضمین کرد که با انجام این کارها، نسخه جدید اندروید شما عاری از هرگونه نقصی شود. اما با این دستورالعمل‌های ساده، می‌توان از بروز مشکلات معمول مثل عملکرد باتری، خاموش و روشن شدن‌های تصادفی و رفتارهای عجیب برخی اپلیکیشن‌ها جلوگیری کرد.

منبع: androidpit

یک پاسخ بدهید