سیستم عامل
در حال خواندن
گوگل می خواهد نسخه بعدی اندروید را مستقیما روی اتومبیل ها نصب کند
0

گوگل می خواهد نسخه بعدی اندروید را مستقیما روی اتومبیل ها نصب کند

توسط حسن آیتی۲۸ آذر ۱۳۹۳

جاه طلبی گوگل در وارد کردن اندروید به اتومبیل ها بر کسی پوشیده نیست، چیزی که در حال حاضر گوگل آن را تحت پروژه Androdi Auto دارد پیش می برد و به نظر می رسد این شرکت فکرهای بزرگتری هم در سر دارد.

به گزارش رویترز، گوگل قصد دارد تا نسخه بعدی اندروید (Android M) را مستقیما روی خودروها نصب کند، معنی این حرف این است که دیگر نیازی به داشتن یک تلفن هوشمند برای اتصال Android Auto به اتومبیل ها نخواهد بود.

هر چند این خبر فعلا در حد یک شایعه است اما امکان واقعی بودن آن دور از ذهن نیست. اگر گوگل بتواند اندروید را مستقیما وارد اتومبیل ها کند دیگر نیازی به بودن اجباری یک تلفن همراه برای استفاده از اندروید درون ماشین خود نخواهید داشت، ضمن اینکه احتمالا در این حالت اندروید می تواند وضعیت رانندگی شما را زیر نظر بگیرد و رفتارهای رانندگی و مکان هایی که به آن می روید را بیاموزد.

امکان نصب و وارد کردن مستقیم اندروید دورن خودروها مستلزم این است که گوگل همکاری نزدیکتری با خودروسازان داشته باشد و ببیند کدام یک از آنها تمایل دارد تا از Android M بر روی خودروهای خود استفاده کنند. در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت ها تمایل به همکاری نرم افزاری با خودروسازان دارند، با این پیش فرض که مردم معمولا مدت زمان طولانی از خودرو خود استفاده خواهند داشت و این می تواند بازاری بکر برای این شرکت ها باشد. از طرفی خودروسازان نیز از این امر مطلع هستند و منتظرند تا ببینند کدام شرکت بالاترین پیشنهاد را به آنها خواهد داد.

منبع: فون آرنا

یک پاسخ بدهید