تبلت
در حال خواندن
مژده برای کتابخوان‌ها: Kindle PaperWhite جدید آمازون با رزولوشن بالا از راه می‌رسد
0

مژده برای کتابخوان‌ها: Kindle PaperWhite جدید آمازون با رزولوشن بالا از راه می‌رسد

توسط مریم فانی۲۸ خرداد ۱۳۹۴

آمازون سری جدید کتابخوان‌های کیندل پیپروایت خود را با نمایشگر جدید و تراکم پیکسلی ۳۰۰ پیکسل در هر اینچ عرضه می‌کند. این کیندل جدید با رزولوشنی دو برابر نمونه قبلی، کیفیتی برابر کیندل Voyage این شرکت که قیمتی بیشتر را به خود اختصاص داده است، دارد. قیمت پیپروایت جدید ۱۱۹ دلار است در حالی که Voyage قیمتی برابر با ۱۹۹ دلار دارد، پس عجیب نیست اگر خریداران بیشتر جذب پیپروایت جدید شوند. آمازون گفته است که نمایشگر Voyage کانتراست و روشنایی بیشتری دارد اما باید دید که این ویژگی‌ها در کنار دکمه عوض کردن صفحه، ویژگی که فقط به Voyage اختصاص دارد، ارزش پرداخت ۸۰ دلار اضافه را برای کاربران دارد یا خیر.

قطعا کاربران بسیاری حاضر به پرداخت این مبلغ اضافه نیستند البته آمازون هم از این موضوع آگاه است و عنوان کرده که کیندل‌های پیپروایت، محبوب‌ترین کتابخوان‌های این شرکت هستند. به نظر نمی‌رسد آمازون به این زودی تصمیم به تغییر رویه در این سری محبوب (با نمایشگرهای با رزولوشن بالا و قیمت کمتر) بگیرد. این کتابخوان جدید اولین کتابخوان الکترونیکی آمازون است که از موتور جدید حروف چینی و فونت جدید Bookrely پشتیبانی می‌کند.

حروفچینی کیندل چالشی برای کتابخوان‌های آمازون به شمار می‌رود زیرا کتابخوان‌های این شرکت از فاصله‌بندی کامل، بدون علامت‌گذاری صحیح استفاده می‌کنند اما اکنون حروف چینی جدید این مشکلات را حل می کند. این ویژگی‌های جدید (حروف چینی و فونت) بر روی تبلت‌های کیندل فایر و iOS در دسترس هستند و به زودی از طریق آپدیت نرم‌افزاری به کتابخوان‌های کیندل نیز راه خواهند یافت.

منبع: ورج

یک پاسخ بدهید