تکنولوژی
در حال خواندن
گوگل گزارش تصادفات ماشین‌های بدون راننده خود را منتشر می‌کند
0

گوگل گزارش تصادفات ماشین‌های بدون راننده خود را منتشر می‌کند

توسط حسن آیتی۱۶ خرداد ۱۳۹۴

نزدیک به ۶ سال است که از آغاز پروژه ماشین‌های بدون راننده گوگل می‌گذرد و در این مدت گوگل ثابت کرده که این ماشین‎ها چقدر می‌توانند امن‌تر از خودروهایی باشند که توسط انسان کنترل می‌‌شوند. اکنون این شرکت برای اثبات حرف خود تصمیم دارد هر ماه گزارش تصادفات ماشین‌‌های بدون راننده خود را به صورت عمومی منتشر کند.

در اولین گزارشی که در سایت این پروژه منتشر شده است. جزئیات کلیه تصادفات ماشین‌های بدون راننده از سال ۲۰۰۹ تا می ۲۰۱۵ قید شده است. در این گزارش آمده است که ماشین‌های بدون راننده گوگل تا کنون ۱۲ تصادف کوچک داشته‌اند که البته در هیچ کدام از آنها این ماشین‌ها مقصر نبوده‌اند.

قوانین ایالت کالیفرنیا، گوگل را مجبور می‌کند همچون یک فرد عادی که در حال آموزش رانندگی است، یک راننده بالغ را در ماشین‌های بدون سرنشین خود بنشاند. در حال حاضر بیش از ۲۰ دستگاه از این ماشین‌ها در مسیر‌های درون شهری در حال حرکت هستند که در مجموع بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ کیلومتر راه رفته‌اند. گوگل قصد دارد تا در تابستان امسال ماشین‌های بدون راننده خود را در بزرگراه‌ها امتحان کند. البته برای رعایت مسائل ایمنی حداکثر سرعت این خودروها ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود و یک راننده نیز در خودرو حضور خواهد داشت.

منبع: Thenextweb

یک پاسخ بدهید