تکنولوژی
در حال خواندن
اسنپدراگون ۸۱۰ با پشتیبانی از LTE Cat 9 در راه است
0

اسنپدراگون ۸۱۰ با پشتیبانی از LTE Cat 9 در راه است

توسط مریم فانی۶ دی ۱۳۹۳

گزارش ها حاکی از آن است که چیپست اسنپدراگون ۸۱۰ که در حال حاضر جدیدترین چیپست کوالکام به شمار می آید، احتمالا اوایل امسال در نمایشگاه های CES و MWC در پرچمداران چند شرکت مختلف دیده می شود. این چیپست از یک پردازنده ۶۴ بیتی ۸ هسته ای، پردازنده گرافیکی Adreno 430 و مودم جدید کوالکام بهره می برد.

کوالکام پیش از این اعلام کرده بود که این چیپست جدید از LTE Cat 6 پشتیبانی خواهد کرد که می توانست سرعت دانلود ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه و آپلود ۵۰ مگابایت بر ثانیه را فراهم می کند. تکنولوژی LTE به سرعت در حال رشد است به طوری که سامسونگ اعلام کرده است که چیپست اگزینوس خود را با پشتیبانی از LTE Cat 10 برای استفاده در گلکسی اس ۶ خود آماده می کند.

اما به تازگی کوالکام تایید کرده است که مودم LTE Cat 9 را به چیپست های اسنپدراگون ۸۱۰ اضافه کرده است و پرچمداران ۲۰۱۵ از آن بهره خواهند برد.

فرآیند آزماش چیپست جدید هم اکنون در انگلستان و با کمک شرکت هوآوی و اپراتور EE انجام می شود. LTE Cat 9 سرعت دانلود ۴۵۰ مگابایت بر ثانیه و سرعت آپلود ۵۰ مگابایت بر ثانیه را برای دستگاه ها فراهم می کند. چیپست اگزینوس سامسونگ نیز که از LTE Cat 10 برخوردار است سرعت دانلودی برابر با سرعت اسنپدراگون ۸۱۰ خواهد داشت با این تفاوت که سرعت آپلود در چیپست سامسونگ دو برابر، یعنی ۱۰۰ مگابایت شده است.

به هر حال تا نمایشگاه CES لاس وگاس و MWC بارسلونا زمان زیادی باقی نمانده است و احتمالا در این نمایشگاه ها شاهد اخبار بیشتری از این پردازنده ها خواهیم بود.

منبع: فون آرنا

یک پاسخ بدهید