تکنولوژی
در حال خواندن
اپل و جنرال الکتریکز در حال مذاکره برای ورود به بازار ایران
0

اپل و جنرال الکتریکز در حال مذاکره برای ورود به بازار ایران

توسط مرتضی بهمنی۲۴ تیر ۱۳۹۴

روز گذشته، رئیس‌جمهوری آمریکا در صحبت‌های خود پیرامون توافق هسته‌ای با کشورمان از قابلیت‌هایی که برای مبادلات میان دو کشور وجود دارد سخن گفت. باراک اوباما اشاره کرد که این حرکت می تواند دروازه‌ها برای ورود شرکت‌های آمریکایی به کشورمان را باز کند. وال استریت ژورنال در گزارش خود گفته است که شرکت‌هایی همچون اپل و جنرال الکتریکز مذاکرات خود را با شرکت‌های ایرانی شروع کرده‌اند.

البته توافق هسته‌ای حاصل شده بدین معنی نیست که شرکت‌ها بلافاصله می‌توانند فروش محصولات خود را در ایران آغاز کنند (زیرا پیش از اینکه توافق به اجرا درآید برخی ملزومات باید انجام شود) اما نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ به فعالیت در ایران بسیار نزدیک شده‌اند. وال استریت ژورنال در اکتبر گذشته گزارش داده بود که اپل و جنرال الکتریکز با شرکت‌های ایرانی به مذاکره پرداخته‌اند و همینطور گفته بود که برای اولین بار در چند دهه اخیر شرکت بوئینگ راهنما و نمودارهای هواپیمایی به ایران فروخته است.

ایران با جمعیتی بالغ بر ۷۷ میلیون نفر، و با توجه به توافق هسته‌ای اخیر که بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در بانک‌های خارجی را آزاد کرده است، قدرت خرید بیشتری پیدا خواهد کرد و بازار فروش خوبی برای شرکت‌های خارجی خواهد بود.

منبع» ورج

یک پاسخ بدهید