تکنولوژی
در حال خواندن
اپل دیگر رکورد ثبت اختراع را در دست ندارد
0

اپل دیگر رکورد ثبت اختراع را در دست ندارد

توسط مریم فانی14 ژوئن 2015

از ماه ژانویه تا ماه مه امسال شرکت‌های سامسونگ (۳۰۵۲ پتنت) و آی‌بی‌ام (۳۰۵۹ پتنت)  بیشترین ثبت اختراع را داشته‌اند. پس از این دو شرکت بزرگ، حق اختراع‌های دریافت شده به طور محسوسی کاهش می‌یابد و ال‌جی با ۱۴۸۴ پتنت در مدت مشابه یعنی ۵ ماه اول سال در جایگاه چهارم قرار می‌گیرد. گوگل نیز در این مدت ۱۰۸۳ پتنت را دریافت کرده است.

List-of-the-companies-receiving-the-most-patents-from-January-through-May-2015

 

اما جایگاه اپل در این لیست کجاست؟ شرکت اپل که همیشه در بالای لیست تعداد حق اختراع‌های ثبت شده قرار می‌گرفت سال ۲۰۱۵ را کمی عجیب شروع کرده و با ۷۸۰ پتنت در جایگاه ۱۱ ام قرار گرفته است. شرکت سازنده تراشه TSMC نیز با ۶۲۰ پتنت در جایگاه شانزدهم جای گرفته است. دیگر شرکت‌های معروف از جمله بلک بری با ۴۶۱ پتنت در جایگاه ۲۳ ام و Hon Hai نیز با ۴۰۸ در جایگاه ۲۹ ام قرار گرفته اند.

 

Samsung-and-IBM-are-the-most-innovative-companies-so-far-this-year

 

اما وقتی که به بخش پتنت های کاربردی می‌رسیم این سامسونگ است که با ثبت ۲۴۷۸ مورد رکوردار است، این تعداد پتنت، اختلافی ۷۲۳ موردی با IBM را نشان می‌دهد. شرکت ال‌جی در این لیست نیز باز هم در جایگاه چهارم قرار می‌گیرد. اسنپدراگون، تولید کننده کوالکام نیز با ۶۱۷ پتنت در جایگاه ششم قرار گرفته است. در این بین بازهم اپل جایگاهی مثل گذشته ندارد و در رده ۲۳ ام جای دارد.

 

List-of-the-companies-submitting-the-most-patent-applications-from-January-through-May-2015

 

یک پاسخ بدهید