تکنولوژی
در حال خواندن
اپل در حال کار روی شارژ بی‌سیم با برد زیاد است
0

اپل در حال کار روی شارژ بی‌سیم با برد زیاد است

توسط امین بهره مند1 فوریه 2016

شارژ بی‌سیم یکی از قابلیت‌هایی است که چند سال است میهمان دستگاه‌های الکترونیکی شده اما یکی از حسرت‌های کاربران محصولات اپل این است که از این قابلیت بی بهره‌اند. اما گویا اپل برای عدم پشتیبانی از این قابلیت دلایل خاص خود را دارد و به زودی می‌توان آن را در آیفون و سایر محصولات این شرکت دید. در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

بر اساس گزارشی که وبسایت Bloomberg منتشر کرده است، اپل در حال کار بر روی شارژ بی‌سیم با برد زیاد است. تکنولوژی که برای استفاده از آن نیاز به نزدیک بودن دستگاهتان به شارژر بیسیم نیست. اطلاعات دیگری در این مورد منتشر نشده است اما احتمال می‌رود که اهالی کوپرتینو سال 2017 از این قابلیت در آیفون و آیپد رونمایی کنند.

استانداردهای فعلی شارژ بی‌سیم مانند Qi می‌توانند از فاصله حداکثر 35 میلی‌متری باتری را شارژ کنند. این بدین معناست که دستگاه شما همواره باید به شارژر نزدیک باشد. با این حال استاندارد شارژهای بی سیم در دنیای گوشی‌های اندرویدی فراگیر شده است.

اپل پیش از این پتنت مخصوص به شارژ بی‌سیم برای رایانه‌های رومیزی iMac را که قابلیت شارژ تا فاصله یک متری دارد را در سال 2010 به ثبت رسانده است.

اگر این ادعا صحت داشته باشد، خبر خوبی برای کاربران محصولات اپل و به خصوص آیفون خواهد بود. زیرا مشکل تمام شدن شارژ باتری همواره از گلایه‌های دارندگان این گوشی هوشمند بوده است و چیزی بهتر از این نیست که بتوان در خانه قدم زد و بدون نیاز به هیچ کابلی گوشی شارژ شود.

منبع: TNW News

یک پاسخ بدهید