تکنولوژی
در حال خواندن
موزیلا قصد دارد رابط کاربری فایرفاکس را بازسازی کند
0

موزیلا قصد دارد رابط کاربری فایرفاکس را بازسازی کند

توسط امین بهره مند۱۹ تیر ۱۳۹۴

فایرفاکس از سال ۲۰۰۲ به عنوان یک مرورگر وب فعالیت خود را آغاز کرد و به نظر می‌رسد که این شرکت برای اولین بار قصد دارد بخش‌های بنیادین این مرورگر را تغییر دهد.

دیو کمپ، مسئول مرکز مهندسی موزیلا در ایمیلی که به کارکنان این شرکت ارسال کرده، توضیح داده است با توجه به اینکه فایرفاکس بر پایه تکنولوژی وب ساخته شده است، این کمپانی قصد دارد برای عملکرد بهتر، سرمایه گذاری بیشتری روی آن انجام دهد.

رابط کاربری فعلی فایرفاکس که همه ما با آن آشنا هستیم بر پایه زبان طراحی XUL (به طور کامل: XML User Interface Language) ساخته شده که هدف از ابداع آن پر کردن فواصلی است که HTML در زمان‌های مختلف دارد.

با توجه به ایمیل کمپ و از آن جا که XUL یک تکنولوژی وب محسوب نمی‌شود، انتظار زیادی از آن نمی‌توان داشت و این بدین معنی است که مشکلاتی در اجرای فایرفاکس و برخی پیچیدگی‌ها برای موتور اصلی آن (Gecko) به وجود می‌آورد که باید برطرف شود.

کمپ گفته است: موزیلا قصد دارد فایرفاکس را از XUL و XBL جدا کند و بحث و بررسی در این زمینه آغاز شده است. این یک تغییر بزرگ برای موزیلا محسوب می‌شود و می‌تواند پیامدهای تاثیرگذاری برای توسعه دهندگان افزونه‌های فایرفاکس و حتی خود کمپانی داشته باشد و کمپ اذعان کرده که پاسخ تمامی پرسش‌ها را گذشت زمان خواهد داد.

منبع: نکست وب

یک پاسخ بدهید