تکنولوژی
در حال خواندن
برادکام با پیشنهادی 130 میلیارد دلاری به دنبال خرید کوالکام
0

برادکام با پیشنهادی 130 میلیارد دلاری به دنبال خرید کوالکام

توسط فرزانه فضل علی۱۶ آبان ۱۳۹۶

برادکام درصدد است تا یکی از گرانترین خرید‌های دنیای فناوری را به نام خود ثبت کند. این شرکت قصد دارد با پیشنهادی 130 میلیارد دلاری شرکت تراشه سازی مشهور کوالکام را از آن خود کند؛ اتفاقی که سر و صدایش می‌تواند تا چند ماه در بازار باقی بماند.

در ابتدای هفته پیش شایعات از پیشنهادی 100 میلیارد دلاری برادکام برای خرید Qualcomm خبر داده بودند اما در اطلاعیه رسمی این شرکت رقم حیرت‌آور 130 میلیارد به چشم می‌خورد.

اگر کوالکام به این درخواست پاسخ مثبت دهد، برادکام که خود یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازننده چیپ‌های مودم است، به رقیبی جدی برای اینتل بدل خواهد شد.

اینتل در سال‌های اخیر تلاش‌ بسیاری برای به دست گرفتن بخشی از بازار تراشه‌های دستگاه‌های همراه کرده است که به هدف خود نرسید. پیوستن کوالکام به برادکام و تشکیل جبهه‌ای قدرتمند سبب می‏‌شود تا دست اینتل از آنچه هست کوتاه‌تر شود و نتواند قدرت خود را در بازار دستگاه‌های همراه به راحتی گسترش دهد.

مسئولان کوالکام هنوز پاسخی به پیشنهاد خیره‌کننده Broadcom نداده‌اند اما پخش شدن همین خبر کافی بود تا ارزش سهام این شرکت افزایش یابد که نشان دهنده واکنش مثبت بازار به این اتفاق است.

یک پاسخ بدهید