تکنولوژی
در حال خواندن
اپل موزیک از بیت‌ریت ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه استفاده می‌کند
0

اپل موزیک از بیت‌ریت ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه استفاده می‌کند

توسط مریم فانی۲۳ خرداد ۱۳۹۴

سرویس اپل موزیک که در قرار است در تاریخ ۳۰ ژوئن به صورت عمومی عرضه شود قصد ندارد آهنگ‌ها را با بالاترین کیفیت و بیت‌ریت ممکن پخش کند. این شرکت تایید کرد که بیت‌ریت استریم اپل موزیک ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه خواهد بود، سرعت برابر با سرعت استاندارد آهنگ‌های آیتونز خواهد بود اما به هر حال از بیت‎ریت پخش آهنگ بعضی از رقبایش کمتر است.

این بیت‌ریت حتی از کیفیت ۳۲۰ کیلوبایت بر ثانیه Beats Music  (شرکتی که سال گذشته اپل آن را خریداری کرد) هم پایین‌تر است. سرویس‌های پخش موزیک اسپاتیفای، گوگل پلی موزیک و Rdio یعنی رقیبان اپل نیز همگی کیفیت پخشی برابر با ۳۲۰ کیلوبایت بر ثانیه دارند.

اما چرا اپل تصمیم گرفته است به جای بیت‌ریت ۳۲۰ از بیت‌ریت ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه استفاده کند؟

ممکن است بتوان پاسخ این سوال را از Beats گرفت. Beats  قبلا خبر از پخش برخی موزیک‌ها با بیت‌ریت ۲۵۶ داده بود در حالی که استاندارد بیت‌ریت در سرویس‌های پخش آنلاین ۳۲۰ است. Beats  پیش از این هم اشاره کرده بود که بیت‌ریت بالاتر منجر به مصرف بیشتر دیتا خواهد شد. با توجه به عدم اعتراض کاربران نسبت به بیت‌ریت پایین‌تر پخش در آیتونز، به نظر می‌رسد کاربران تفاوت زیادی بین این دو بیت‌ریت نمی بینند یا به آن اهمیت نمی‌دهند.

اپل موزیک شانس دیگری هم در بازار پیش رو دارد زیرا با ورود هدست‌های جدید برندBeats  که با این سرویس سازگار خواهند بود تجربه‌ای متفاوت پیش روی کاربران قرار خواهد گرفت.

اپل پخش موسیقی با بیت‌ریت ۲۵۶ کیلوبایت بر ثاینه را تایید کرده اما در مورد استفاده از فرمت AAC حرفی نزده است. ما‌ می‌دانیم که سرویس Beats  از تکنولوژی پخش موسیقی با فرمت MP3 استفاده می کند در حالی که فرمت AAC بهتر از MP3 است.

منبع: نکست وب

یک پاسخ بدهید