تکنولوژی
در حال خواندن
جیمیل امنیت کاربران را بهبود می‌بخشد
0

جیمیل امنیت کاربران را بهبود می‌بخشد

توسط امین بهره مند11 فوریه 2016

گوگل در روز اینترنت امن‌تر چند نشانه تصویری امنیتی به جی‌میل اضافه کرده است. این شرکت همچنین به کاربرانی که تنظیمات امنیتی خود را بررسی کنند 2 گیگابایت فضای رایگان در گوگل داریو هدیه خواهد داد. در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

یکی از قابلیت‌های جدید اضافه شده به جی‌میل این است که اگر بخواهید ایمیلی به یک سرویس دهنده که از رمزنگاری TLS پشتیبانی نمی‌کند ارسال کنید، یا از آن سرویس ایمیلی دریافت کنید، علامت یک قفل باز شده در بالای بخش ایجاد ایمیل یا متن ایمیل دریافت شده مشاهده خواهید کرد. اگر روی این قفل کلیک کنید، پیغام هشداری به نمایش در خواهد آمد که پیشنهاد می‌دهد برای محرمانه ماندن ایمیل‌ها به فرستنده یا گیرنده توصیه کنید از سرویسی استفاده کند که از رمزنگاری TLS پشتیبانی می‌کند.

نشانه امنیتی جی میل

نشانه تصویری دیگری که به جیمیل اضافه شده این است که اگر از فردی پیامی دریافت کنید که جی‌میل در ابتدا نتواند هویت او را تایید کند، در جایی که تصویر پروفایل شخص نمایش داده می‌شود یک علامت سوال نقش می‌بندد. البته توجه داشته باشید که اگر علامت سوال را به جای تصویر فرستنده مشاهده کردید صرفا به معنای خطرناک بودن آن ایمیل نیست. این تنها نشانه‌ایست که به شما هشدار می‌دهد با احتیاط بیشتری با آن ایمیل برخورد کنید.

نشانه امنیتی جی میل

سومین اقدام گوگل در روز اینترنت امن‌تر تشویق کاربران به بررسی دوباره تنظیمات امنیتی حسابشان است که برای این کار به آنها 2 گیگابایت فضای رایگان در گوگل درایو هدیه می‌دهد. برای انجام این کار وارد بخش My Account شوید و در قسمت Security Checkup روی Get started کلیک کنید.

منبع: ubergizmo

یک پاسخ بدهید