تکنولوژی
در حال خواندن
دوربین اندروید به جستجوی گوگل مجهز می‌شود
0

دوربین اندروید به جستجوی گوگل مجهز می‌شود

توسط زهرا عسگری۱۰ فروردین ۱۳۹۵

چند وقت پیش گوگل به فکر توسعه ابزاری به نام گوگل گاگلز افتاد، ابزاری که همانطور که از نامش پیداست همچون عینکی بر روی چشمان شما قرار می‌گیرد تا همه چیز را دقیق‌تر ببینید و بشناسید. با گوگل گاگلز کاربر می‌توانست با عکس گرفتن از بناهای معروف، اسکن بارکد یا اسکن کد QR اشیاء در مورد آنها اطلاعاتی به دست آورد. اما پس از مدتی گوگل به توسعه این اپلیکیشن ادامه نداد و آن را به حال خود رها کرد.

اکنون خبرهایی می‌رسد که گوگل قصد دارد این ویژگی را مستقیما به اپلیکیشن دوربین اندروید بیاورد. اگر این شایعات حقیقت داشته باشد از این پس تنها کافی است از شیء مورد نظر خود عکس بگیرید و نتیجه جستجو در مورد آن را در گوگل ببینید. ظاهرا گوگل برای استفاده از این ویژگی راهی ساده نیز برای کاربران در نظر گرفته است.

camera-app

همانطور که در تصویر می‌بیند تنها کافی است دور شی مورد نظر خود خط بکشید تا اطلاعاتی در مورد آن برای شما نمایش داده شود. البته شما هم پیش از گرفتن عکس و هم پس از گرفتن عکس می‌توانید دور شی مورد نظر خط بکشید و اطلاعات دریافت کنید.

خوب است بدانید اگرچه گوگل گاگلز توسعه پیدا نکرد اما اپلیکیشن CamFind نیز اپلیکیشن مشابهی است که به آن می‌توانید از جسم مورد نظر خود عکس بگیرید و در مورد آن به کسب اطلاعات بپردازید. این اپلیکیشن از اسکن بارکد و کد QR نیز پشتیبانی می‌کند.

یک پاسخ بدهید